Demakijaż, Nowości, Visoanska

Visoanska Source I’ere

Co ciekawego VISOANSKA proponuje w swoim najnowszym odkryciu w zakresie codziennej, domowej pielęgnacji skóry?

Logo Visoanska

Bursztyn jest skamieniałą żywicą prehistorycznych roślin, których cenne dla skóry właściwości przetrwały przez miliony lat…

Woda morska to bogactwo składników mineralnych o właściwościach rewitalizujących i tonujących, pozostających w idealnej równowadze ze skórą…

Te dwa kluczowe składniki zawarte w SOURCE I są jednymi z najbardziej charakterystycznych, spośród wielu aktywnych składników marki VISOANSKA. Otwierają nowy rozdział w podejściu do skóry i codziennej pielęgnacji.

SOURCE I to rewolucja w świecie kosmetologii. Jest połączeniem odżywczego lotionu oczyszczającego skórę z kompleksową gamą składników o właściwościach antystarzeniowych.

SOURCE I to najmłodsze dziecko marki VISOANSKA, które dzień po dniu doskonale oczyszcza, balansuje i regeneruje skórę.

Rozpoczyna dla Ciebie nowy cykl witalny zakorzeniony w pamięci czasu…

Pochodzeniu skóry.

Co zawiera Source I?

KONCENTRAT WODY MORSKIEJ

Woda morska sama w sobie nie ma silnych właściwości antybakteryjnych, nie mniej dostarcza do organizmu (do krwi) substancje, które wzmacniają jej naturalne systemy obronne przeciwko zewnętrznym agresorom (woda morska jest płynem o składzie niezwykle zbliżonym do składu ludzkiej krwi). Zasadniczą różnicą pomiędzy wodą morską, a jej koncentratem jest zawartośc poszczególnych jej składników.

Koncentracja minerałów mg/l Woda morska Koncentrat wody morskiej
Chlorki 19497 304000
Magnez 1318 85500
Sód 11049 76200
Potas 408 26600
Wapń 422 1280
Żelazo <0,001 41
Cynk <0,001 11
Mangan <0,001 4,6
Miedź <0,001 2,3

Koncentrat wody morskiej to aktywny kompleks oligoelementów, który rewitalizuje i remineralizuje skórę, wpływając tym samym na umiejętność zatrzymywania wilgoci w naskórku. Pobudza aktywność fibroblastów znajdujących się w skórze właściwej (w ciągu 42h o 450%) oraz keratynocytów znajdujących się w naskórku (w ciągu 24h 0 300%). Koncentrat zwiększa poprzez to żywotność i witalność komórek naskórka oraz poprawia jego spójność. Ma istotny wpływ na miejscowe leczenie łuszczycy.

PALMARIA PALMATA, CZERWONE ALGI

Algi te występują w wodach Atlantyku w okolicach Grenlandii. Są niezwykle bogate w witaminę A, B12 i bio- sacharydy, a w szczególności karageninę, która usprawnia usuwanie złogów tłuszczu z naczyń krwionośnych. Kluczową ich funkcją w skórze jest poprawa mikrokrążenia. Nadają skórze zdrowy blask. Niwelują widoczność popękanych naczynek krwionośnych oraz zapobiegają powstawaniu stanów zapalnym naczyń. Hamują angiogenezę, która jest procesem powstawania nowych naczyń krwionośnych z już istniejących. Redukują nadmiar płynów gromadzących się w skórze- mają właściwości drenujące, dzięki czemu zmniejszają cienie i obrzęki. Wykazują unikalne działanie, które w efekcie całkowicie hamują pękanie naczynek krwionośnych w skórze. Zapobiegają podrażnieniom i zaczerwieniom skóry.

BAŁTYCKI BURSZTYN I EKSTRAKT Z BURSZTYNU

Minerał ten jest skamieniałą żywicą prehistorycznych roślin (40 mln. lat). Żywica ta pełniła bakteriobójcze funkcje dla prehistorycznych drzew. Funkcja ta jest charakterystyczna dla bursztynu do dziś. Bursztyn jest bogaty w magnez,żelazo, wapń, jod, krzem oraz kwasy żywiczne. Zawiera od 3 do 8% kwasu bursztynowego, który jest silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu opóźnia proces starzenia się komórek. Bursztyn dostarcza organizmowi energii, stabilizuje i odbudowuje pole elektromagnetyczne skóry (ma to niezwykle istotny wpływ na organizację cząsteczek wody w skórze, co przekłada się bezpośrednio na spójność i odporność skóry na zewnętrzne cząsteczki agresywne).

WODA MIĘTOWA

Orzeźwiająca woda miętowa jest doskonałym środkiem pobudzającym. Szybko usuwa oznaki zmęczenia i znużenia. Głęboko oczyszcza skórę, ściąga pory i rozjaśnia poszarzałą i zmęczoną cerę.

IMPERATORIA, LECZNICZA ROŚLINA Z ALPEJSKICH SZCZYTÓW

Unikalna roślina rosnąca w Alpach na wysokości 2000 m. nad poziomem morza. Pochodzi z ekologicznych szwajcarskich upraw. Jest hodowana i zbierana z poszanowaniem naturalnego ekosystemu. Uznawana jest za cudowną roślinę o leczniczych właściwościach. Wpływa na reepitelializację (stopniową odbudowę nabłonka, co daje leczniczy efekt regeneracji skóry). Ma również właściwości przeciwzapalne. Przyśpiesza gojenie się ran i uszkodzeń powierzchni skóry.

OLIGOSACHARYDY POCHODZENIA NATURALNEGO

Ich zadanie to ochrona i biostymulacja naturalnych mechanizmów obronnych skóry. Mają działanie prebiotyczne ukierunkowane na kontrolę integralności flory bakteryjnej. To unikalne bio podłoże dobroczynnych drobnoustrojów (Flora- Ecoflore), które eliminuje niepożądane i chorobotwórcze mikroorganizmy ze skóry. Aktywna bio selekcja składników przyśpiesza proces asymilacji korzystnej flory bakteryjnej oraz hamuje wzrost i eliminuje chorobotwórcze, niekorzystne bakterie.

Dodaj komentarz