Medycyna estetyczna, Suplementy, Zabiegi

Alternatywy dla Botoksu

Zmarszczki są konsekwencją pogarszania się jakości skóry i mięśni oraz odwodnienia. Osłabienie jakości włókien kolagenu i elastyny, które są podstawową strukturą utrzymującą ciężar skóry i mięśni, prowadzi do utraty jędrności oraz wiotkości skóry. Zmarszczki to zatem rezultat braku umiejętności skóry do „nadążania” za ruchami mięśni. Nasze mięśnie wykonują dziesiątki tysięcy ruchów. Nasza skóra wraz z wiekiem często nie jest w stanie stale napinać się i w pełni rozluźniać. Dlatego też obserwujemy zastygającą na naszej twarzy mimikę w postaci kurzych łapek, pogłębiających się bruzd policzkowo- nosowych, opadających kącików ust.

 

Jak można temu przeciwdziałać?

1.

Przede wszystkich poprzez stymulację produkcji włókien kolagenu i elastyny, jak również kwasu hialuronowego, który jest odpowiedzialny za odpowiednie nawodnienie skóry oraz stanowi rezerwuar wilgoci.

 

2.

Drugim ważnym czynnikiem jest stymulacja mięśni i mikrokrążenia, które z kolei odżywi naszą skórę od wewnątrz. Poprzez masaż zwiększamy ukrwienie skóry, co bezpośrednio wpływa na jej regenerację i odnowę dzięki składnikom odżywczym transportowanym przez krew. Z drugiej strony odpowiednio intensywny masaż likwiduje przykurcze mięśni oraz poprawia ich tonus (napięcie), dając natychmiastowy efekt ujędrnienia i liftingu.

Masaż powinniśmy wykonywać codziennie- automasaż, jak również regularnie korzystać z masażu profesjonalnego, którego intensywność i precyzja są optymalne dla uzyskania długotrwałych i spektakularnych efektów.

Automasaż należy wykonywać codziennie, po demakijażu i tonizacji skóry, używając do tego celu preparatów umożliwiających delikatny poślizg.

 

Zasady wykonywania automasażu:

  • Masaż wykonujemy po dokładnym oczyszczeniu skóry i nałożeniu toniku,
  • Ruchy dłoni ku górze powinny mieć większy nacisk niż ku dołowi,
  • Podczas masażu używamy jak największej powierzchni dłoni,
  • Masujemy skórę w tempie zbliżonym do rytmu bicia serca.

Masażowi profesjonalnemu należy poddawać się nie częściej niż raz w tygodniu.

 

3.

Trzecim czynnikiem istotnym w przeciwdziałaniu powstawania zmarszczek i przedwczesnego starzenia się skóry jest odpowiednia dieta i suplementacja. Suplementy diety powinny być dostosowane tak, aby pokrywać faktyczne zapotrzebowanie organizmu na niezbędne minerały i witaminy, jak również powinny zapewniać składniki korzystne dla kondycji skóry, włosów oraz paznokci. Niezwykle istotnym jest aby pamiętać, że optymalnie wchłaniają się do naszego organizmu substancje naturalne. Zatem ideałem jest dostarczanie substancji odżywczych poprzez właściwe żywienie. Jeśli ta metoda z różnych względów zawodzi, sięgając po suplementy diety wybierajmy te, które są naturalne. Będzie miało to zasadniczy wpływ na faktyczne wchłanianie i działanie spożywanych substancji na nasz organizm.

 

 

Od teorii do praktyki…

 

Jakie preparaty pielęgnacyjne będą najskuteczniejsze w walce ze zmarszczkami?

 

1. Posiadające technologie transportu składników aktywnych w głąb skóry na tyle zaawansowane, aby docierać do skóry właściwej, w której odbywają się kluczowe dla skóry procesy tworzenia nowych komórek i włókien.

2. Stymulując fibroblasty (komórki odpowiedzialne za produkcję włókien kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego).

3. Chroniące skórę i regenerujące mikrouszkodzenia.

4. Zawierające i stymulujące produkcję kwasu hialuronowego, dla optymalnego nawodnienia i zabezpieczenia rezerw wilgoci w skórze.

5. Wykorzystujące naturalne ekstrakty roślinne, które w sposób wyróżniający się radzą sobie w środowisku, w którym żyją pomimo trudnych warunków atmosferycznych.

6. Zabezpieczające i uczące skórę jak radzić sobie z niekorzystnym promieniowaniem UV.

7. Zawierające adekwatne dla potrzeb skóry składniki odżywcze (nie należy dawać skórze więcej, niż faktycznie potrzebuje). Dostarczanie gotowych substancji odżywczych w hierarchii elementów zawartych w kosmetykach ma najniższy priorytet. Przede wszystkim stymulacja, a tylko wtedy, gdy istnieje taka potrzeba dostarczanie składników, których skóra z określonych względów nie produkuje samodzielnie.

Bellefontaine Kuracje Pielęgnacyjne

Dodaj komentarz