Badania naukowe, Bellefontaine, La Vallee, Medycyna estetyczna

Heksapeptydy zamiast neurotoksyny (botox)

W walce ze zmarszczkami botox jest metodą wybieraną często i chętnie. Warto jednak zrozumieć jak działa…

Poprzez wstrzyknięcie, botulina gromadzi się na zakończeniach nerwowych i blokuje uwalnianie acetylocholiny, która jest odpowiedzialna ze przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni. Efektem jest brak mimiki w partii mięśni, do której neurotoksyna została podana.

 

Acetylocholina jest małym neurotransmiterem, który ma umiejętność dyfundowania (przemieszczania się) poprzez synapsy pomiędzy komórkami. Neurotransmitery umożliwiają szybką i łatwą komunikację pomiędzy komórkami.

 

Alternatywnie do botoksu można zastosować heksapeptydy, których funkcją jest redukcja (a nie zablokowanie) pęcherzyków acetylocholiny. Mięsień zatem nie zostaje sparaliżowany, przy jednoczesnym doskonałym efekcie przeciwzmarszczkowym bez najmniejszego ryzyka (w przeciwieństwie do botoksu).

Heksapeptydy obniżają napięcie skóry, a tym samym przedłużają młodzieńczy wygląd cery. Nawet miejscowa aplikacja pozostawia skórę rozjaśnioną i zdrową.

Odkryto również korzystne właściwości heksapeptydów dla skór problematycznych, z tendencją do powstawania, zanieczyszczeń, zaskórników oraz tendencją do nadmiernego łojotoku.

 

Testy in vivo wykazały, że już po ośmiu tygodniach kuracji heksapeptydami skóra jest oczyszczona, mniej tłusta i bardziej matowa. Odnotowano również drastyczny spadek liczby zaskórników.

 

Działanie:

  • Reguluje poziom sebum,
  • Przywraca równowagę skórnego ekosystemu, hamuje rozmnażanie bakterii,
  • Zatrzymuje powstawanie utlenionych wolnych kwasów tłuszczowych, przeciwdziała bakteryjnemu utlenianiu kwasów tłuszczowych,
  • Zwalcza stany zapalne,
  • Zwalcza elastazy (enzymy niszczące elastynę),
  • Chroni skórę: pochłania wolne rodniki, przywraca skórze ochronną barierę,
  • Zawiera szczególnie ważny dla skóry aminokwas – glicynę,

Glicyna jest głównym składnikiem skórnych protein strukturalnych takich jak kolagen i elastyna. Jej obecność wspomaga działanie naturalnej ochrony skóry.

  •  Biotransformacja aminokwasów w lipoaminokwasy (imitują naturalne składowe naskórka, dzięki czemu skóra jest lepiej nawilżona i zabezpieczona przed odparowywaniem wilgoci, ma właściwości łagodzące)

 

 

Dodaj komentarz