Menard, Nowości, Zapachy

Zapach, który daje uczucie spokoju i szczęścia… Menard Authent EDP

Logo Menard

MENARD Authent

Woda perfumowana Authent została zainspirowana doskonałością rewolucyjnego kremu Authent (kliknij), który jest pierwszym kremem działającym bezpośrednio na komórki macierzyste skóry właściwej i naskórka. W badaniach prowadzonych przez laboratoria Menard, naukowcy wykazali, że zapach kremu działa na mózg i aktywuje komórki macierzyste.

Odkrycie to doprowadziło do stworzenia wody perfumowanej Authent. Zapach przyczynia się do wydzielania hormonu o nazwie oksytocyna, co umożliwia aktywację komórek macierzystych. Dzięki uwalnianiu się oksytocyny następuje spadek neuropeptydu Y, którego wzrost następuje w wyniku stresu i niepokojów. Zapach przynosi wrażenie spokoju i szczęścia.

EDP Authent jest wyrazem nowatorskiego podejścia do zapachu. Nie jest tylko kreacją artystyczną, ale także wynikiem badań naukowych nad zachowaniem piękna skóry.

Kompozycja zawiera nuty zapachowe stosowane w kulturze francuskiej: naturalne esencje różane, kwiat pomarańczy i fiołek, a także olejek eteryczny ambrette uzyskiwany z nasion hibiskusa o nazwie ketmia piżmowa (Abelmoschus moschatus). Nuty kwiatowe i owocowe uzupełnione przez nuty drzewne tworzą zapach zarówno intensywny jak i subtelny.

Skład:
Nuty głowy: esencja różana, liście fiołka, kwiat pomarańczy, różowy pieprz
Nuty serca: neroli, jaśmin, róża majowa
Nuty bazy: nasiona abrette, białe piżmo, wanilia, drzewo sandałowe

Rodzina zapachowa: kwiatowo-orientalna

Data powstania: 2011

Dodaj komentarz