Menard, Serum

Wiosenne porządki… w skórze

Większość osób wie, czym jest detoksykacja organizmu. Oczywistym jest również, że organizm, który obciążony jest dużą ilością toksyn działa zdecydowanie gorzej. Czy jednak zastanawialiśmy się nad detoksykacją skóry?

Podobnie jak w przypadku całego naszego ciała, w komórkach skóry również gromadzą się różnego typu substancje toksyczne, które powodują, że działają one mniej sprawnie lub powodują przedwczesne ich obumieranie. Często może również dochodzić do sytuacji, w której obciążone komórki w ramach podziałów tworzą kolejne, które już od samego początku swojego istnienia posiadają obciążenia uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Matryca z błędem będzie tworzyła kopie podobne do siebie. Podobnie jest z komórkami, każda kopia jest podobna do wzorca. Jeśli wzorzec ma wady, te same wady będą miały wszystkie kolejne kopie. Nie bez znaczenia zatem jest dbałość o to, aby eliminować wszelkie usterki wewnątrz komórek skóry.

Ciekawym przykładem preparatu pielęgnacyjnego, który pełni funkcję „czyściciela” jest Embellir Extract – Esencja Embellir japońskiej marki Menard.

Kluczową zaletą Esencji jest najwyższe (ze wszystkich produktów pielęgnacyjnych linii Embellir) stężenie esencji z czarnych oraz czerwonych grzybów Reishi.

Już kilka tysięcy lat temu Reishi były w Japonii wysoko cenione jako rzadko występujące grzyby o bardzo cennych właściwościach. Obecnie ziołolecznictwo nadal uważa je za jedne z najbardziej skutecznych roślin w walce z bólem, zaburzeniami pracy systemu odpornościowego, snu, depresją i wieloma innymi dolegliwościami.

Menard przez lata prowadził badania nad Reishi. Odkryto, że również dla skóry mają one niezwykle cenne właściwości.

 

Esencja z czerwonych Reishi

Czerwone Reishi jest najpopularniejszym gatunkiem Reishi. Esencja z nich uzyskiwana pobudza aktywność komórek i ich zdolność do dzielenia się. W ostatnim czasie doszło do odkrycia nowych efektów działania tych niezwykłych grzybów. Rekonstruują one uszkodzenia powstałe na skutek promieniowania UV i wolnych rodników.

 

Esencja z czarnych Reishi

Czarne Reishi występują rzadko i są bardzo cenione. Zapobiegają skracaniu się telomeru (wskaźnika starzenia się genów) i przedłużają życie komórek. Co w ramach detoksykacji naszej skóry jest najbardziej istotne, czarne Reishi oczyszczają komórki ze zbędnych produktów przemiany materii i w ten sposób pobudzają ich aktywność. Uwalniają komórki skóry od wszelkich obciążeń i zanieczyszczeń, umożliwiając tym samym optymalną regenerację.

 

Jeżeli zatem aktualnie priorytetem naszego programu pielęgnacyjnego jest detoksykacja skóry, warto uwzględnić ten preparat. Szczególnie polecam go do stosowania jako nocne serum.

 

Sposób zastosowania:

  1. Rozpuszczanie zanieczyszczeń o charakterze tłuszczowym (np. Menard Embellir Refresh Massage, Menard Saranari Refresh Massage, Menard Tsukika Cleansing);
  2. Mycie (Menard Embelli Washing, Menard Saranari Washing, Menard Tsukika Washing);
  3. Tonizacja;
  4. Nawadnianie;
  5. MENARD EMBELLIR EXTRACT;
  6. Krem nocny.

Nałóż na dłoń 2-3 dozy Esencji, a następnie wmasuj ją w skórę.

Preparat powinien być traktowany w programie pielęgnacyjnym jako kuracja oczyszczająca oraz detoksykująca skórę.

Dodaj komentarz