Demakijaż, Menard

Prosty sposób na nawilżenie skóry

Kiedy nasza skóra błaga o pomoc z przesuszenia, a nie mamy ani maski nawilżającej, ani serum, istnieje bardzo proste i łatwe rozwiązanie.

Potrzebujemy do tego celu toniku. Najlepszym możliwym rozwiązaniem są silnie nawilżające toniki, w których specjalizuje się japońska marka Menard, takie tak:

EMBELLIR TONER – TONIK EMBELLIR

(Esencje z czarnych i czerwonych grzybów Reishi oraz BRG-N + Naturalny morski kolagen + Kwas bio-hialuronowy + APM )

SARANARI LOTION – LOTION SARANARI

(Fermentacyjny ekstrakt z bakterii Zymomonas mobilis + Ekstrakt GL-2- hybrydowy bio składnik + Rozpuszczalny kolagen, elastyna i kwas hialuronowy + Fosfolipidy + Kwas poliglutaminowy + Pochodna trehalozy )

TSUKIKA LOTION – LOTION TSUKIKA

(cereus + kwas hialuronowy)

Aż trudno uwierzyć, że „zwykły” tonik może zawierać tak duże ilości składników pielęgnacyjnych. Taki właśnie jest Menard. Doskonałość i jakość w każdym, nawet najprostszym produkcie. Smutne jest jedynie to, że większość popularnych „wszystko robiących” kremów ma mniej składników, niż toniki Menarda 🙁

To czego potrzebujemy poza tonikiem to gaza lub duże płatki kosmetyczne. Należy je nasączyć tonikiem i zrobić okład na twarz na 10min. Po zdjęciu kompresu, skóra jest doskonale nawilżona, gładka oraz przyjemnie schłodzona. W przypadku skór wybitnie suchych taki okład można stosować codziennie wieczorem lub doraźnie w miarę potrzeby. W codziennym stosowaniu toniku należy pamiętać o tym, iż nakładamy go dłońmi na skórę jak emulsję nawilżającą. Dlaczego? Bo szkoda jest wyrzucać każdego dnia nasączony tonikiem płatek kosmetyczny do kosza. W ten sposób marnujemy ok 80% produktu. W przypadku okładu podczas aplikacji skóra wchłania prawie całą wilgoć. Z drugiej strony przecierając twarz mokrym płatkiem codziennie, dwa razy dziennie, fundujemy jej dodatkowe złuszczanie, co w długiej perspektywie czasu (szczególnie w przypadku cer wrażliwych i naczynkowych) może prowadzić do pogłębienia nietolerancji skóry na wszelkie kosmetyki. Zazwyczaj oceniamy wtedy naszą skórę (błędnie!) jako wrażliwą, nie zwracając uwagi na fakt, iż to my sami do tego stanu doprowadzamy zbyt agresywnym traktowaniem.

Zwłaszcza, kiedy skóra ma tendencje do odwadniania i przesuszania, niezwykle istotnym jest aby na co dzień używać jak najwyższej jakości toniku, ponieważ poza zneutralizowaniem wpływu wody na naszą skórę, może on nasączać powierzchowne warstwy naskórka, dając nad na zdecydowanie dłużej uczucie komfortu.

Zdjęcie pochodzi ze strony: www.komputerswiat.pl

Dodaj komentarz