Menard, Nowości, Serum

Przełomowe odkrycie Menard, kwas bryonolowy, nowy COLAX B

Logo Menard

Uśmiechanie się, marszczenie brwi powoduje powstawanie fałd nazywanych zmarszczkami mimicznymi. Powstają one na skutek skurczu mięśni i znikają, kiedy mięśnie rozluźniają się. Jednak wraz z wiekiem można zauważyć, że zmarszczki mimiczne stają się zmarszczkami stałymi. Dzieje się tak ze względu na osłabianie jędrności i elastyczności skóry. Przyczyną jest pogarszanie się jakości włókien kolagenu w naszej skórze.

zmarszczki mimiczne

Kolagen jest głównym włóknem w naszej skórze odpowiedzialnym za jej jakość i jędrność. Są to włókna połączone w wiązki tworzące mocne, grube i elastyczne pęczki.

 wiązki kolagenu

Włókna kolagenu składają się z cząsteczek kolagenowych, które są produkowane w fibroblastach, z których następnie powstają regularne wiązki i rzędy.

 tworzenie pęczków kolagenowych

Fibroblasty produkują około 20 rodzajów cząsteczek kolagenu. Skóra właściwa składa się głównie z kolagenu typu I (wytrzymałość) i III (giętkość i elastyczność). W młodej skórze pomiędzy kolagenem typu I a III występuje proporcja 4:1 i jest ona optymalna.

 kolagen I i III

Wraz z wiekiem ilość produkowanego przez fibroblasty kolagenu maleje.

osłabienie produkcji koleganu

Ulega zaburzeniu proporcja na skutek zmniejszenia ilości kolagenu typu III.

 pogarszanie się jakości włókien

Menard przeprowadził szereg badań i eksperymentów z użyciem żelu kolagenowego. Wnioski z przeprowadzonych badań są jednoznaczne. Włókna kolagenowe składające się z cząsteczek kolagenu typu I i III w proporcji 4:1 charakteryzują się największą spójnością i odpornością na uszkodzenia.

Skóra zawierająca prawidłową proporcję cząsteczek kolagenu typu I i III jest jędrna i elastyczna, zatem nie tworzą się na niej zmarszczki mimiczne.

Menard odkrył również, że zaburzenia proporcji produkowanych cząsteczek kolagenu występują na skutek zmniejszania ilości enzymów odpowiedzialnych produkcję i formowanie kolagenu typu III.

Aby uzyskać zatem idealną proporcję niezbędna jest stymulacja produkcji kolagenu typu III.

W wyniku poszukiwań Menard odkrył składnik skutecznie stymulujący produkcję włókien kolagenu typu III – kwas bryonolowy.

Kwas bryonolowy jest składnikiem niezależnie opracowanym przez Menard w toku badań nad chińskim ogórkiem.

ogórek chiński

Korzeń tej rośliny jest wykorzystywany w chińskiej i japońskiej medycynie od przeszło 100 lat, jako składnik do pielęgnacji skóry dla niemowląt. Stężenie kwasu bryonolowego w chińskim ogórku jest niewielkie. Menard opracował unikalną formułę, która umożliwia uzyskanie większego stężenia oraz jego rozpuszczalność w wodzie, która umożliwia wprowadzenie składnika do kosmetyku oraz jego skuteczne działanie w skórze.

Został on włączony do receptury Colax aby zoptymalizować korzyści dla skóry.

 

COLAX B

Ujędrniające serum kolagenowe

 colax

Piękna, jędrna, doskonale nawilżona skóra.

 

Serum przywraca utraconą jędrność skórze, głęboko ją nawilża oraz uelastycznia. Ma bogatą konsystencję, która natychmiast się wchłania i stapia ze skórą nadając jej jedwabistą gładkość i niepowtarzalne uczucie komfortu.

 

Skład:

 

  • Kwas bryonolowy – stymuluje produkcję włókien kolagenu typu III dla zapewnienia optymalnej wytrzymałości i jędrności skóry;

 

  • Energy-Up Collagen – energetyzujący i odbudowujący skórę kolagen (kolagen hydrolizowany);

 

  • Soluble Collagen – rozpuszczalny kolagen morski (pochodzenia morskiego);

 

  • Kwas hialuronowy – najskuteczniejszy składnik nawilżający i utrzymujący optymalny poziom nawilżanie w skórze.

 

Sposób użycia:

Zaaplikuj 1-2 dozy serum rano i/lub wieczorem na oczyszczoną i stonizowaną skórę.

 

Dodaj komentarz