Bellefontaine, Kremy, La Vallee, Maski, Menard, Serum, Visoanska

Skóra wokół oczu, najtrudniejsza pielęgnacja

Skóra wokół oczu jest niezwykle trudna w pielęgnacji. Dlaczego? Ponieważ jest bardzo cienka i delikatna, a przez to niezwykle podatna na zniszczenia, wysuszanie, powstawanie zmarszczek. W przeciwieństwie do skóry twarzy, w okolicy oka nie ma gruczołów łojowych, które chronią i zabezpieczają powierzchnię skóry łojem. To powoduje, iż skóra w tej okolicy jest bardziej podatna na wysuszanie i utratę wilgoci (naturalny łój skórny to substancja, która dzięki zawartości składników tłuszczowych działa jak impregnat, który stanowi barierę przeciwko odparowywaniu wody z naskórka). Należy wziąć pod uwagę również mięśnie wokół oczu, które codziennie, w każdej minucie, przy okazji każdego uśmiechu, grymasu lub po prostu mówienia, wykonują niezwykle ciężką pracę. Ten wysiłek to nie lada wyczyn, ponieważ w ciągu dnia samo nieświadome mruganie to ponad 17 tysięcy ruchów, nie wspominając nawet o całym bogatym repertuarze mimicznym naszych oczu.

Oko grafika

Nie powinien zatem dziwić fakt, iż to właśnie wokół oczu zmarszczki i linie pojawiają się najszybciej.

Czym są linie i zmarszczki?

Mówiąc najprościej, wynikiem nienadążania naszej skóry za tempem pracy mięśni wokół oczu. Za jędrność i jakość skóry odpowiadają włókna kolagenu i elastyny, jak również kwas hialuronowy, który jest gwarantem zatrzymywania wilgoci. Jeżeli ilość tych składników w skórze ulega zmniejszeniu, skóra staje się mniej jędrna, bardziej wiotka oraz ma tendencje do przesuszania, a w skrajnych przypadkach nawet złuszczania. Pojawianie się zmarszczek i linii to proces, który wygląda w następujący sposób:

 • Spadek ilości kwasu hialuronowego (odwadnianie się skóry i brak ochrony).
 • Spadek jakości (spójności, wytrzymałości) siatki włókien kolagenu i elastyny (siatki utrzymującej ciężar skóry i mięśni).
 • Intensywna praca mięśni wokół oczu.

=

 • Skurcze i rozluźnianie mięśni wokół oczu nie są równoczesne z analogicznymi ruchami skóry.
 • Skóra ze względu na słabszą jakość nie „rozkurcza” się w pełni.
 • Na skórze wokół oczu widzimy „odciśnięty” wzór, który normalnie znika, kiedy przestajemy wykonywać daną minę.
 • Stan ten wraz z upływem czasu pogłębia się, a „odciśnięta” na skórze mimika i linie, które w związku z tym są widoczne ulegają stopniowemu pogłębianiu.
 • Skóra wokół oczu wygląda stale tak, jak podczas wykonywania określonej miny- efekt zastygłej mimiki (jak w przypadku uśmiechu, podczas którego skóra w zewnętrznym kąciku oka układa się w promienisty wzór).

Jak zatem można sobie poradzić ze zmarszczkami wokół oczu?

Metody są różne w zależności od tego, w jakim stadium problemu jest skóra. Jeżeli linii i zmarszczek jeszcze nie ma, lub są one bardzo mało widoczne, najskuteczniejszą metodą jest prewencja.

Należy pamiętać o tym, że skóra zaczyna się starzeć od około 16 roku życia. Od tego momentu należy zaczynać ją wspomagać metodami adekwatnymi do wieku i potrzeb skóry.

Jaka jest kolejność stosowania kosmetyków z zależności od stopnia zaawansowania problemu skóry?

 

1. Pierwszy krok nawilżanie

Wilgoć to najbardziej podstawowa potrzeba skóry. Nasze ciało ma ponad 36⁰C, zatem łatwo można sobie wyobrazić, w jaki sposób i jak szybko przy takiej temperaturze woda jest w stanie odparowywać. Zasada jest prosta- dostarczenie niezbędnej ilości wilgoci + zabezpieczenie jej przed możliwością ponownej „ucieczki” ze skóry.

 

2. Drugi krok stymulacja produkcji włókien kolagenu i elastyny

Do tego działania potrzebna jest nam już technologia np. nanoemulsji, która umożliwi dostawanie się składników aktywnych do skóry właściwej, w której znajdują się fibroblasty (komórki produkujące kwas hialuronowy, włókna kolagenu i elastyny) oraz heksapeptydy, które mają zbawienny wpływ na redukcję zmarszczek mimicznych.

 

3. Trzeci krok regeneracja i odnowa

Która poza powyższymi dwoma krokami, wzbogacona jest o dostarczanie składników, których skóra już nie produkuje, bądź jest ich za mało, aby skóra mogła funkcjonować prawidłowo. Jest to krok, w którym konieczne jest już wspomaganie skóry, która z różnych względów nie jest w stanie sama wyprodukować składników gwarantujących prawidłowy przebieg procesów skórnych i funkcjonowanie.

 

4. Maski

Dodatkowo warto wspierać skórę okolicy oka regularnie stosowanymi maskami. Dostarczą one dużej ilości wilgoci oraz zapewnią natychmiastowy efekt „wyprasowania” zmarszczek wokół oczu.

 

Wszystkim krokom w pielęgnacji powinny towarzyszyć oczywiste (jak by się mogło wydawać) elementy codziennej higieny i suplementacji. Jednymi z najważniejszych składników potrzebnych oku do prawidłowego funkcjonowania są:

 • Luteina
 • Antycyjany
 • Składniki antyrodnikowe (owoce i warzywa o kolorze fioletowym i pomarańczowym)
 • Witamina A (Beta – karoten)
 • Witaminy C i E
 • Minerały, m.in.: cynk, selen, miedź, mangan
 • Witaminy z grupy B (B6, B12, kwas foliowy)
 • Kwasy tłuszczowe Omega 3,6,9

Dobra suplementacja silnie wspomoże nie tylko samo oko, zabezpieczając je przed chorobami i uszkodzeniami, ale również będzie miała korzystny wpływ na skórę.

Bardzo ważnym jest, aby pamiętając przy tym, że każdy zażywany suplement jest dostarczany za pośrednictwem układu pokarmowego. Zatem jeżeli gdziekolwiek w naszym organizmie jest jakiś niedobór, będzie on priorytetem. Skóra jest jedynie „peryferią” naszego organizmu i wszelkie zażywane witaminy i suplementy docierają do niej najpóźniej, ponieważ w hierarchii istotności, piękna skóra nie jest aż tak istotna, ważne, aby była „ciągła”, bez uszkodzeń, które mogłyby umożliwić wnikanie agresywnych czynników zewnętrznych do wnętrza organizmu.

Równie istotnym elementem (zwłaszcza w przypadku kobiet) jest odpowiedni demakijaż. Nakładamy na skórę wokół oczu co najmniej kilka różnych substancji- podkład, korektor, puder, cienie, maskarę, linery, kredki etc. Każda z tych substancji to inny skład chemiczny (niekoniecznie korzystny dla skóry). Demakijaż oka, aby był rzeczywiście skuteczny, powinien mieć charakter dwufazowy. Część tłusta preparatu ma za zadanie rozpuszczać składniki o charakterze tłuszczowym. Część wodna, zmywać je z powierzchni skóry. Bardzo istotne w przypadku preparatów do demakijażu oczu jest pH. Powinno być ono identyczne z pH łez (ok. 7,4).

Kolejnym ważnym czynnikiem istotnym w płynach do demakijażu oczu są składniki o właściwościach łagodzących, kojących, antyświądowych, nawilżających oraz lekko natłuszczających skórę (zapobieganie odwadnianiu poprzez tworzenie mikrofilmu na powierzchni naskórka).

Choć demakijaż wydaje się tematem banalnym, jak widać musi spełnić wiele warunków, aby być rzeczywiście skuteczny i bezpieczny dla skóry. Nie należy bagatelizować demakijażu, ponieważ zależy od niego skuteczność wszystkich pozostałych kroków w pielęgnacji.

Po właściwie wykonanym demakijażu pora na pielęgnację.

 

PIELĘGNACJA SKÓRY WOKÓŁ OCZU

 

SERUM NA POWIEKI GÓRNE I POD OCZY / NAWILŻANIE

 

Są one szczególnie istotne dla osób, które mają tendencję do opadającej powieki górnej oraz opuchnięć. Oba problemy są ze sobą ściśle powiązane. Zazwyczaj w przypadku osób, których praca lub styl życia mocno eksploatuje oczy, dochodzi do uruchomienia prostego systemu obronnego okolicy oka. Przegrzane, przemęczone oko musi zostać schłodzone. W tym celu nasz organizm gromadzi w okolicy oka płyny, których zadaniem jest obniżenie temperatury. Prowadzi to do powstania obrzęków i opuchnięć. W konsekwencji, skóra wokół oczu zaczyna dostosowywać się i przyzwyczajać do większej objętości płynów w okolicy oka, skóra rozciąga się, a po zredukowaniu ilości zgromadzonych płynów jest wiotka i daje efekt worków i zacienień pod oczami oraz efekt opadającej powieki. Ważnym jest aby pamiętać, że opuchnięcia powstają w nocy, zatem wtedy stosowanie produktów antyobrzękowych jest najistotniejsze. Drugi ważny czynnik, to wspomaganie regeneracji i nawilżenia oka po całym dniu, poprzez regularne stosowanie płynów nawilżających gałkę oczną np. z kwasem hialuronowym.

 

Jakie preparaty mogą być w tym zakresie najbardziej użyteczne?

 

BELLEFONTAINE EYE CONTOUR LIFT SERUM – LIFTINGUJĄCE SERUM POD OCZY

 

Zanieczyszczenia środowiskowe, niskie i wysokie temperatury oraz zabiegany styl życia sprzyja powstawaniu zniszczeń skóry. Eye Contour Lift Serum skutecznie chroni delikatną skórę okolic oczu. Poprawia odnowę komórkową, nawilża i łagodzi okolice oczu. Bardzo skuteczny ekstrakt z korzenia ruszczyka kolczastego redukuje efekt obrzęków, podkrążonych oczu oraz widoczne ślady zmęczenia. Produkt intensywnie nawilża delikatną skórę okolic oczu i aktywizuje komórki skórne. Rozjaśnia i rewitalizuje skórę.

 

Funkcje:

 • Działanie łagodzące

Ekstrakt z korzenia ruszczyka kolczastego skutecznie wspomaga mikrokrążenie, zapobiega nagromadzeniu toksyn oraz redukuje efekt obrzęków okolic oczu. Działa kojąco na okolice oczu.Rozjaśnia i rewitalizuje skórę.

 • Nawilżanie

Hialuronian sodu, intensywny czynnik nawilżający skórę w stopniu 500-krotnie przekraczającym możliwości utrzymywania nawilżenia przez skórę. Natychmiastowo odżywia skórę i utrzymuje właściwy poziom nawilżenia delikatnej skóry okolic oczu. Stałe stosowanie produktu pozwoli wyeliminować występowanie zmarszczek i wygładza linie. Pozwala utrzymać młodą, zdrową i dobrze wyglądającą cerę.

 • Działanie przeciwzmarszczkowe

Zapobiega i ogranicza pojawianiu się zmarszczek, kurzych łapek, podkrążeń i obrzęków pod oczami. Przywraca blask matowej, zmęczonej skórze. Zapobiega niekorzystnemu działaniu czynników środowiskowych i skrajnych temperatur. Przywraca skórze jędrność i zdrowie.

 

LA VALLEE EYE CONTOUR LIFT GEL – ŻEL LIFTINGUJĄCY DO PIELĘGNACJI SKÓRY WOKÓŁ OCZU

 

Delikatna formuła preparatu zawiera specjalistyczny kompleks roślinny, który pomaga skutecznie walczyć z zacienieniami i opuchnięciami skóry wokół oczu. Dodatkowo zawiera mieszankę składników o silnych właściwościach łagodzących i nawilżających, które zapewniają skórze wokół oczu wypoczęty i świeży wygląd.

 • Hialuronian sodu – silny nawilżacz tworzący na powierzchni skóry film zapobiegający utracie wilgoci. Pomaga zachować najważniejsze cechy młodej i zdrowej skóry- jędrność, elastyczność, jednolity koloryt.

 • Czerwone algi– łagodzą, nawilżają, złuszczają, odbudowują ochronny film na powierzchni skóry.
 • Glikol kaprylowy – ma silne właściwości przeciwtrądzikowe jak również zapewnia natychmiastowe nawilżenie oraz długotrwały efekt wyciszenia i uspokojenia skóry.
 • Woda chabrowa – odświeża skórę wokół oczu i śluzówkę. Delikatnie napina, ma działanie łagodzące i przeciwzapalne.
 • Ekstrakt z arniki – zmiękcza i regeneruje skórę, wzmacnia i obkurcza naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęki i zaczerwienienia.
 • Glikoproteiny – dotleniają komórki, wspomagają produkcję fibroblastów i odnowę komórkową.
 • Izomerat sacharydowy – składnik łagodzący o silnych właściwościach zatrzymujących wodę w skórze. Eliminuje odwodnienie efektywnie dostarczając nawilżenia. Zmiękcza obumarły naskórek i zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wilgoci.

 • Pantenol/Prowitamina B5– łagodzi podrażnienia, chroni i nawilża, nadaje skórze jedwabistą gładkość.

 

DZIAŁANIE ANTYOPUCHNIĘCIOWE

 

VISOANSKA SUPREME EYE POTION – KREM DO PIELĘGNACJI SKÓRY WOKÓŁ OCZU NA NOC

 

Aksamitny balsam o głębokim działaniu dla okolic oczu, aby obudziły się w świetnej formie. Wspomaga regenerację zwiększając o 148% liczbę młodych komórek już po sześciu dniach stosowania. Delikatna skóra nabiera jędrności dzięki stymulacji kolagenu i syntezy GAG. Tetrapeptydy redukują opuchnięcia i cienie pod oczami już w ciągu 15 dni. Kompleks Survie Extrême z zawartością roślinnych komórek macierzystych pomaga zmniejszyć widoczne oznaki starzenia się i chroni młodość komórek.

 

 • 25 składników aktywnych (73% produktu)
 • 8 opatentowanych technologii
 • 90% składników pochodzenia naturalnego + peptydy

Produkt na bazie naturalnych emulsyfikatorów, posiada naturalny zapach Nie zawiera parabenów i fenoksyetanolu

 • Trwale redukuje zmarszczki powierzchniowe i głębokie;
 • Intensywnie zmniejsza opuchnięcia i cienie pod oczami;
 • Redukuje przebarwienia i plamy pigmentacyjne;
 • Wygładza, ujędrnia i nawilża;
 • Regeneruje i naprawia uszkodzone komórki i strukturę skóry;
 • Zwiększa wytrzymałość i odporność skóry na szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Główne składniki aktywne:

 • Survie Extreme- zapewnia skórze intensywną regenerację i naturalną ochronę poprzez zwiększenie ilości energii gromadzonej w komórkach. Jest tarczą przeciwko agresywnym czynnikom pochodzącym z zewnątrz.

 • Tetrapeptyd 5- ma silne właściwości drenujące i antyobrzękowe. Rozjaśnia zacienienia oraz redukuje opuchnięcia.

 • Ekstrakt z listownicy- stymuluje produkcję kolagenu, elastyny, GAG oraz fibronektyn. Redukuje zmarszczki oraz ujędrnia skórę. Blokuje metaloproteinazy odpowiedzialne za degradację włókien skóry.

 • Szarotka alpejska- wygładza, uspokaja skórę i zwiększa jej wytrzymałość na czynniki zewnętrzne.

Warto pamiętać również, iż optymalnym sposobem aplikacji preparatów antyopuchnięciowych i drenujących jest ruch od środka oka do zewnątrz ku skroniom. Ten kierunek aplikacji dodatkowo wspomaga odprowadzanie nadmiaru nagromadzonych płynów.

aplikacja kremy wokól oczu

KREMY UKIERUNKOWANE NA ZMARSZCZKI MIMICZNE

 

BELLEFONTAINE VITALITE – CARE EYE CREAM – REWITALIZUJĄCY KREM POD OCZY

 

Zanieczyszczenia środowiskowe, skrajne temperatury oraz stresujący styl życia niszczą skórę. VitaliteCare Eye Cream to wyjątkowy produkt opracowany z myślą o delikatnej skórze okolic oczu. Posiada właściwości nawilżające i energetyzujące zwalczające powstawanie linii i zmarszczek. Krem redukuje efekt podpuchniętych oczu będących wynikiem zanieczyszczenia środowiska miejskiego i zmęczenia. Chroni elastyczność skóry i przywraca jej młody wygląd.

Funkcje:

 • Nawilżanie

Hialuronian sodu, intensywny czynnik nawilżający skórę w stopniu 500-krotnie przekraczającym możliwości utrzymywania nawilżenia przez skórę. W sposób natychmiastowy przywraca skórze równowagę i chroni przed wysuszaniem. Czynniki nawilżające tworzą zapas wody w skórze i w sposób ciągły nawilżają górne warstwy skóry.

Glikol kaprylowy ma fizyczne właściwości antymikrobowe związane ze zdolnością absorpcji osmotycznej. Zwalcza także działanie bakterii trądzikowych z grupy Propioni, odpowiedzialnych za powstawanie wysypki trądzikowej. Ma wyjątkowe właściwości nawilżające oraz szczególne, natychmiastowe i długotrwałe działanie kojące dla skóry.

Fukożel przynosi skórze ulgę i nadaje się idealnie do długotrwałego nawilżania skóry.

 • Działanie łagodzące i odżywiające

Czynniki działające łagodząco na skórę obejmują ekstrakty z ruszczyka kolczastego, wąkrotki azjatyckiej, nagietka, kasztanowca, pantenolu (prowitaminy B5), hydrolizowane proteiny drożdżowe oraz pochodną kwasu lukrecjowego. Redukują zaczerwienienie skóry wzmacniając ścianki naczyń krwionośnych. Działają łagodząco na podrażnienia i uczucie dyskomfortu typowe dla skóry wrażliwej. Niwelują także efekt podkrążonych oczu.

Krasnorosty mają działanie łagodzące, nawilżające i odbudowujące. Preparat tworzy cienką warstwę ochronną.

Izomerat sacharydowy jest naturalnym czynnikiem o działaniu łagodzącym.

 • Działanie wzmacniające i regenerujące

Olejek z nasion winogron posiada właściwości regenerujące i odbudowujące.

Pszenica zwyczajna jest naturalnym ujędrniającym czynnikiem roślinnym, przywracającym skórze okolic oczu elastyczność i sprężystość.

Witaminy A i E poprawiają jędrność i pozwalają utrzymać zdrową skórę.

 • Ochrona i działanie przeciwutleniające

Ekstrakt z szarotki alpejskiej ma właściwości zmiękczające i łagodzące.

Wysokie stężenie flawonoidów zwalcza działalność wolnych rodników.

Olejek z rumianku pospolitego, bisabolol, ma działanie przeciwzapalne i łagodzące.

Kwas palmitynowy wzmacnia skórę i przynosi uczucie ulgi.

Ekstrakty z zielonej i białej herbaty mają działanie przeciwutleniające, zwalczają także działanie wolnych rodników.

 

LA VALLEE PERFECT EYE ZONE CREAM – PRZECIWZMARSZCZKOWY KREM WOKÓŁ OCZU

 

Unikalna formuła kremu natychmiast wygładza linie i spłyca zmarszczki wokół oczu. Ma działanie silnie łagodzące i nawilżające. Kombinacja naturalnych składników roślinnych zaspokaja wszelkie potrzeby suchej, wymagającej skóry wokół oczu jednocześnie jej nie podrażniając.

 • Kofeina – detoksykuje tkanki, redukuje zacienienia i opuchnięcia.
 • Hialuronian sodu – silny nawilżacz tworzący na powierzchni skóry film zapobiegający utracie wilgoci. Pomaga zachować najważniejsze cechy młodej i zdrowej skóry- jędrność, elastyczność, jednolity koloryt.

 • Kompleks nawilżający – zwiększa zdolność do zatrzymywania wody przeciwdziałając odwadnianiu się skóry. Silnie nawilża i jednocześnie regeneruje naturalny film hydro- lipidowy na powierzchni naskórka.

 • Olejek migdałowy – zmiękcza i odżywia, spowalnia proces starzenia się skóry. Regeneruje i nawilża.

 • Olej z pestek winogron- regeneruje, wygładza, zapobiega odwadnianiu się skóry. Zmiękcza naskórek i tworzy na jego powierzchni film ochronny, który dodatkowo chroni przed utratą wilgoci.

 • Izoflawony – chronią włókna kolagenu i elastyny. Wzmacniają naskórek oraz pomagają odbudować naturalną barierę ochronną skóry. Doskonale nawilżają i zapobiegają odwadnianiu. Poprawiają spoistość i gęstość skóry. Wyrównują gospodarkę hormonalną skóry i ujednolicają jej koloryt. Uelastyczniają i spłycają głębokość zmarszczek.

 • Heksapeptydy – zapewniają skórze efekt “Botox”. Zmniejszają głębokość zmarszczek mimicznych szczególnie w okolicach oczu i na czole.
 • Izomerat sacharydowy – składnik łagodzący o silnych właściwościach zatrzymujących wodę w skórze. Eliminuje odwodnienie efektywnie dostarczając nawilżenia. Zmiękcza obumarły naskórek i zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wilgoci.

 • Katalizator oligo-mineralny – stworzony aby skutecznie odżywiać i regenerować skórę. Stymuluje metabolizm komórkowy i syntezę cząsteczek ATP (nośnik energii). Przyśpiesza wzrost komórek.

 • Fukożel – naturalny składnik nawilżający o przedłużonym efekcie działania. Daje skórze niepowtarzalne uczucie komfortu poprzez zapewnienie długotrwałego i głębokiego nawilżenia. Osłabia reakcje alergiczne i silnie koi podrażnienia.

 • Pantenol/Prowitamina B5 – łagodzi podrażnienia, chroni i nawilża, nadaje skórze jedwabistą gładkość.
 • Glikoproteiny – dotleniają komórki, wspomagają produkcję fibroblastów i odnowę komórkową.

 • Omżyn Dawida (Budleja Dawida) i tymianek – walczą z tzw. “miejskim stresem” wynikającym z zanieczyszczeń środowiska. Działają antyrodnikowo i antybakteryjnie. Walczą z fotostarzeniem skóry. Nawilżają, uspokajają oraz goją skórę.

 • Kompleks rozświetlający – rozprasza światło, ukrywa drobne niedoskonałości skóry, zmniejsza widoczność linii i zmarszczek.

 

VISOANSKA HYPNOTIC EYE POTION – KREM DO PIELĘGNACJI SKÓRY WOKÓŁ OCZU NA DZIEŃ

 

Innowacyjna formuła o spektakularnym działaniu: „budzi” oczy i zmniejsza widoczność zmarszczek mimicznych do 47% w ciągu 15 min. Ten opalizujący krem jest doskonałą bazą korygującą. Szarotka alpejska i arnika zapewniają ochronę przed promieniami UV i zanieczyszczeniem. Kompleks Survie Extrême z zawartością roślinnych komórek macierzystych pomaga zmniejszyć widoczne oznaki starzenia się i chroni młodość komórek.

 • 31 składników aktywnych (84% produktu)
 • 8 opatentowanych technologii
 • 86% składników pochodzenia naturalnego + peptydy

Produkt na bazie naturalnych emulsyfikatorów, posiada naturalny zapach. Nie zawiera parabenów i fenoksyetanolu

 • Efekt natychmiastowego liftingu;
 • Koryguje i rozjaśnia zacienienia wokół oczu;
 • Redukuje opuchnięcia;
 • Zapobiega widocznym oznakom starzenia się skóry;
 • Redukuje przebarwienia i plamy pigmentacyjne;
 • Nawilża i wygładza skórę wokół oczu;
 • Wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry.

Główne składniki aktywne:

 • Survie Extreme- zapewnia skórze intensywną regenerację i naturalną ochronę poprzez zwiększenie ilości energii gromadzonej w komórkach. Jest tarczą przeciwko agresywnych czynnikom pochodzącym z zewnątrz.

 • Bluszcz i kasztanowiec- stymulują mikrocyrkulację skóry, rozjaśniają zacienienia wokół oczu.
 • Ekstrakt ze śluzu paproci z Nowej Zelandii oraz rukiew wodna- silnie liftinguje oraz daje efekt „botox- like”

 • Antarktyczne glikoproteiny- zwiększają spójność oraz stymulują komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Mają działanie gojące, nawilżające, przeciwzmarszczkowe i ochronne przed zimnem.

Ze względu na mikę zawartą w kremie wskazanym jest, aby krem wklepywać w skórę a nie rozcierać wokół oczu jak w przypadku klasycznej aplikacji.

KREMY REGENERUJĄCO – UJĘDRNIAJĄCE

 

MENARD COLAX EYE

Serum kolagenowe/ krem dla skóry wokół oczu

Właściwości:

 • Ujędrnia i uelastycznia skórę wokół oczu,
 • Silnie nawilża,
 • Wzmacnia skórę,
 • Tworzy na powierzchni skóry wokół oczu ochronny film,
 • Ma bogatą, dobrze wchłaniającą się konsystencję, która zapewnia skórze optymalny komfort i doskonałe rezultaty widoczne już po pierwszej aplikacji kremu,
 • Nie natłuszcza skóry, zatem jest doskonałym produktem pod makijaż,
 • Ma delikatny zapach świeżych kwiatów.

Skład Colax Eye:

 • Energy-Up Collagen – energetyzujący i odbudowujący skórę kolagen (kolagen hydrolizowany);
 • Soluble Collagen – ro zpuszczalny kolagen morski (pochodzący od ryb);
 • Kompleks nawilżająco – liftingujący na bazie morskiego kolagenu (krzyżowy polimer rozpuszczalnego kolagenu), głęboko nawilża i spłyca zmarszczki, dzięki czemu stają się one mniej widoczne.;
 • Ekstrakt z nasion Longanu- jest bogaty w witaminy E, K, B5, B9, Biotynę, Ryboflawinę, Niacynę oraz wit. C. Połączenie ekstraktu z nasion Longana oraz kompleksu nawilżająco – liftingującego zapobiega utracie jakości mięśni wokół oczu, stymuluje komórki mięśni; Zapobiega uszkodzeniom skóry właściwej- stymuluje fibroblasty do wytwarzania kwasu hialuronowego,

 • Retinol uwodorniony – jako bezpieczniejsza i skuteczniejsza alternatywa dla retinolu.

 

MENARD SARANARI EYE CREAM – KREM DO PIELĘGNACJI OKOLICY OCZU SARANARI

 

Znakomity krem pod oczy o działaniu ujędrniającym i nadającym skórze piękny wygląd. Intensywnie nawilża, uzupełnia i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry oraz przywraca elastyczność skórze okolic oczu. Rewitalizuje, pomaga utrzymać poziom nawilżenia przez dłuższy okres czasu, chroniąc okolice oczu, które przejawiają tendencję do wysychania. Nadaje skórze okolic oczu młodzieńczy wygląd, wygładza zmarszczki i ujędrnia skórę. Rewitalizuje osłabione komórki mięśniowe okolic oczu i wzmacnia je. Ułatwia krążenie krwi zapobiegając efektowi podkrążonych oczu.

Skład:

 • Fermentacyjny ekstrakt z bakterii Zymomonas mobilis

Zapobiega starzeniu się fibroblastów (komórki produkujące kolagen, elastynę i kwas hialuronowy);

Całkowicie chroni komórki skóry właściwej przed wpływem UV;

 • Ekstrakt GL-2- hybrydowy bio składnik

Niezwykle skutecznie chroni skórę przed fotostarzeniem (zniszczeniami pod wpływem UV);

Blokuje degradację włókien w skórze właściwej;

 • Rozpuszczalny kolagen, elastyna i kwas hialuronowy

Nawilżają, odżywiają i ujędrniają skórę;

 • Olejek z Limnanthes alba

Nadaje produktowi łagodną fakturę, a skórze jedwabistą miękkość;

Ma znakomite działanie zmiękczające;

 • Emulsyfikacja

Gwarantuje szybkie i głębokie wchłanianie się składników aktywnych;

 • Pochodna sterolu roślinnego

Składnik pochodzenia roślinnego o strukturze podobnej do międzykomórkowych lipidów zawartych w skórze;

Zatrzymuje wilgoć bez uczucia lepkości;

 • Czynnik PT

Kompleks aminokwasów działający pobudzająco na mięśnie okolic oczu;

Zapobiega powstawaniu zmarszczek i utracie jędrności skóry w okolicach oczu;

 • Ekstrakt z dojrzałego żeń- szenia

Pobudza krążenia krwi;

Zwiększa ilość krwi dostarczanej do mięśni w okolicach oczu, zapobiegając tym samym podkrążeniom i opuchnięciom konturu oka.

 

LA VALLEE CAVIAR ESSENCE EYE CREAM – KAWIOROWY KREM POD OCZY

 

Bogaty krem do pielęgnacji skóry wokół oczu o niezwykle silnych właściwościach odżywczych, zawierający ekstrakt z kawioru. Preparat zawiera również proteiny, aminokwasy, minerały i witaminy A oraz D. Zapewnia jednorodność tkanek skórnych, widocznie poprawia jędrność skóry zapewniając jej także blask i przejrzystość. Efektywnie zwalcza pierwsze oznaki starzenia się skóry oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek. Wygładza mikrobruzdy i przywraca skórze jędrność. Bardzo dobry dla wszystkich rodzajów cery.

 

MENARD EMBELLIR EYE CREAM – KREM POD OCZY EMBELLIR

 

Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy o natychmiastowym działaniu. Ujędrnia i rozświetla delikatną skórę wokół oczu. Oddziałuje na wszystkie komórki, zapewniając wysoki poziom nawilżenia. Ujędrnia, liftinguje i odżywia skórę wokół oczu. Flawonoid z lukrecji przeciwdziała osłabieniu drobnych mięśni wokół oczu i napina skórę od wewnątrz.

Skład:

 • Flawonoid z Lukrecji – wyciąg z łodygi lukrecji stosowany był w swojej naturalnej postaci do łagodzenia stanów zapalnych. Intensywnie prowadzone badania pozwoliły ustalić, że flawonoid z lukrecji, będący oczyszczonym wyciągiem z tej rośliny, skutecznie przywraca napięcie mięśni wokół oczu. Zawiera aktywny kwas hialuronowy zapobiegający osłabieniu mięśni okolic oczu, a także odżywiający i napinający kontury wokół oczu;

 • HP kwas hialuronowy – nadaje skórze wokół oczu miękkość i gładkość. Zapobiega osłabieniu mięśni wokół oczu i ujędrnia skórę okolic oka. Działa silnie przeciwzmarszczkowo i rewitalizująco. Kwas hialuronowy (konieczny dla utrzymania dobrej kondycji okolic oczu) połączony z specjalnym rodzajem glikoprotein tworzy kompleks aktywny zatrzymujący wilgoć w skórze właściwej. Im większe użycie glikoprotein tym więcej wilgoci kwas hialuronowy może zatrzymać w skórze, zapewniając jej tym samym jędrność i gładkość;

 • Esencja z czarnych i czerwonych grzybów Reishi i BRG-N;
 • Skin Emulsion – technologia emulsyfikacji, która odpowiada za skuteczne dotarcie aktywnych składników w głąb skóry;

 • Naturalny morski kolagen;
 • Kwas bio-hialuronowy;
 • APM (pochodna witaminy C).

 

MENARD AUTHENT CREAM – KREM AUTHENT

 

„AUTHENT” wywodzi się z angielskiego słowa „autentyczny”. W tym przypadku nazwa oznacza “krem przynoszący konkretny efekt” skórze. Krem koncentruje się na komórkach macierzystych skóry, które są początkiem wszystkich komórek.

Przełomowe badania nad procesem powstawania skóry doprowadziły do stworzenia rewolucyjnego kremu Authent. Authent oddziałuje na skórę, aktywując jej komórki macierzyste, aby zmiany postępujące z wiekiem na skórze były zmianami pełnymi nadziei. Poszukiwania pochodzenia piękna zrewolucjonizowały jego przyszłość.

Badania MENARD nad komórkami macierzystymi wyprzedziły konkurencję. W kwietniu 2008, MENARD rozpoczął kurs sponsorowany (otwierając laboratorium badawcze) w Szkole Medycyny Uniwersytetu Zdrowia Fujita i wspólnie z uniwersytetem kontynuuje badania. AUTHENT jest wynikiem zebranych doświadczeń MENARDA oraz wszystkich wysiłków, które podejmował przez ostatnie 50 lat. Od samego początku MENARD angażował się we wszechstronne badania nad starzeniem się skóry i wzmacnianiem piękna. Konsekwentnie proponował bogate linie produktów takich jak EMBELLIR czy SARANARI. Zaawansowane badania MENARD nad komórkami macierzystymi oparte były na danych pomiarowych zbieranych długookresowo. W 2009, w 50-tą rocznicę powstania firmy, MENARD prezentuje, rezultat nagromadzonych doświadczeń, „KREM AUTHENT”. Dzięki uwzględnieniu wyników badań nad komórkami macierzystymi, AUTHENT stał się absolutnie unikatowy.

Komórkę macierzystą można nazwać „matką wszystkich żyjących komórek”. W ostatnich latach odkryto ich potencjał w zakresie regeneracji tkanek uszkodzonych w wyniku urazu lub starzenia się. Obecnie komórki macierzyste przyciągają uwagę naukowców na całym świecie, specjalizujących się w dziedzinie medycyny regeneracyjnej.

Funkcje komórek macierzystych skóry

Ostatnie badania wykazały, że są one obecne zarówno w warstwie skóry właściwej jak i naskórka. Komórki macierzyste skóry są zdolne do wytwarzania nowych komórek i regeneracji skóry. Ta regeneracja pozwala zachować świeżą, jędrną, młodą skórę. MENARD odkrył, że z wiekiem komórek macierzystych jest coraz mniej. W konsekwencji nowe komórki skóry nie są produkowane. Jest to przyczyną spowolnienia naturalnych procesów odmładzania skóry. Jednocześnie pojawiają się oznaki starzenia się skóry: suchość, zmarszczki, utrata jędrności. Najważniejsze dla regeneracji i młodego wyglądu skóry jest wzrost liczby komórek macierzystych i spowodowanie, aby produkowały one nowy naskórek i nową skórę właściwą.

MENARD odkrył siłę „nasion”, które są początkiem roślin i pozwalają aktywować komórki macierzyste.

Komórki macierzyste są początkiem skóry a nasiona początkiem roślin. W nasionach jest potencjał, aby roślina puściła pędy, wyrosły jej liście i zakwitły piękne kwiaty. MENARD podjął badania nad nasionami jako składnikami, które aktywują komórki macierzyste, twierdząc, że siła nasion może pomóc komórkom macierzystym, w regeneracji pięknej i młodej skóry. W konsekwencji, odkryto, że nasiona „wiśni ptasiej”, „zatwaru pangdahai” i „purpurowego jęczmienia”, mają taką moc. Na drodze wyjątkowego procesu pozyskano ich esencjonalne olejki.

 • Ekstrakt z nasion wiśni ptasiej (PRUNUS AVIUM)

Laboratorium Menard pozyskało ekstrakt z nasion owocowej wiśni ptasiej, Europejskiego pochodzenia. Ekstrakt ten skutecznie wpływa na wzrost liczby komórek macierzystych skóry, źródła piękna.

 • Ekstrakt z nasion zatwar pangdahai (STERCULIA SCAPHIGERA)

Laboratorium Menard pozyskało ekstrakt z nasion wysokich na 30 metrów wielkolistnych drzew zatwar pangdahai z południowo -wschodniej Azji. Ekstrakt ten może produkować nowe komórki naskórka z komórek macierzystych skóry i przywracać młodość naskórka.

 • Ekstrakt z nasion purpurowego jęczmienia (HORDEUM VULGARE)

Laboratorium Menard pozyskało ekstrakt z rodzącego ziarno purpurowego jęczmienia. Ekstrakt ten może produkować nowe komórki skóry właściwej z komórek macierzystych i przywracać młodość skóry właściwej.

 • Pełen kobiecości zapach KREMU AUTHENT pochodzi z naturalnych olejków róży, kwiatu pomarańczy i fiołków pochodzących z Grasse, jak również aromatu FE. Zapach stanowi harmonię białych kwiatowo- wocowych i drzewnych. Aromat FE (Feminine Energy Aroma) to cztery różne rodzaje zapachów w artystycznej kompozycji. Głównym składnikiem jest olejek z nasion ambrette (ekstraktowany z Abelmoschus moschatus medik, który jest rodzajem hibiskusa) zdecydowanie podkreślający kobiecość.

Działanie KREMU AUTHENT zburzyło koncepcję pielęgnacyjną innych produktów MENARD. Komórki skóry słabną lub stają się z wiekiem mało aktywne. Inne produkty Menard uaktywniają istniejące komórki, aby dać skórze młodość. KREM AUTHENT działa inaczej, koncentruje się na świeżych, nowych komórkach i ich produkowaniu. Jego formuła zawiera składniki, które pomagają we wzroście liczby komórek macierzystych, i pomagają komórkom macierzystym produkować nowe komórki skóry. Nowe komórki mają fantastyczną zdolność produkcji kolagenu i składników nawilżających, aktywnie formując nową skórę.

 • „Carying capsule system”, który dostarcza siłę nasion do skóry

Ekstrakty z nasion są zamykane w mikrokapsułach stworzonych ze składnika podobnego do membrany komórkowej skóry. Ten “system kapsuł – przekaźników” pomaga ekstraktom złączyć się ze skórą.

 • „Smooth performer emulsion” oferująca komfortową konsystencję i natychmiastowy efekt na skórze

Wysoko nawilżający olej jest emulsyfikowany z witaminą, składnikiem pochodzenia roślinnego oraz składnikiem podobnym do membrany skóry, co doskonale służy doskonałemu nawilżeniu skóry. Proces ten pozwolił osiągnąć konsystencję kremu, która jest gładka i doskonale harmonizuje się ze skórą, tak jakby się z nią stapiał. KREM AUTHENT szybko dostarcza skórze wystarczającą ilość nawilżenia i zapewnia wyjątkowy efekt nawilżający.

 

MASKI

 

BELLEFONTAINE GOLDEN CAVIAR COLLAGEN EYE MASK TREATMENT – ZŁOTA MASKA KAWIOROWO – KOLAGENOWA POD OCZY

 

Marka Bellefontaine po raz kolejny zaskakuje swoich klientów zachwycającym produktem. Tym razem dziełem Bellefontaine jest maska stworzona z myślą o skórze wokół oczu. Do tej pory efektów działania tej znakomitej maski można było doświadczyć wyłącznie w trakcie zabiegu kawiorowego, aktualnie jest dostępna dla każdego, kto chce w sposób szczególny zadbać o skórę wokół oczu.

Główne problemy skóry wokół oczu:

 • Dysfunkcja mikrokrążenia;
 • Rozszerzenie naczyń krwionośnych;
 • Obrzęki;
 • Zastoje limfy;
 • Utrata jędrności i elastyczności.

Co charakteryzuje skórę wokół oczu?

 • Skóra wokół oczu jest nawet do 5 razy cieńsza niż skóra twarzy;
 • Mrugamy oczami nawet do 10000 razy w ciągu dnia;
 • 14 mięśni wokół oczu pracuje nieustannie przez cały dzień;
 • Film hydro – lipidowy chroniący skórę wokół oczu jest nieznaczny, co powoduje, że ochrona przed czynnikami zewnętrznymi jest niewystarczająca;
 • Naturalny brak wilgoci.

 

GOLDEN CAVIAR COLLAGEN EYE MASK TREATMENT – ZŁOTA MASKA KAWIOROWO – KOLAGENOWA POD OCZY

Efekty i korzyści:

 • Nawilżenie;
 • Ujednolicenie kolorytu;
 • Poprawa jędrności;
 • Wygładzenie i wypełnienie linii;
 • Regeneracja i odżywienie;
 • Przywrócenie zdrowego kolorytu.

Sposób użycia:

Nasącz płatek aktywatorem. Nałóż nasączony płatek na skórę pod oczami na 15min. Po upływie 15 min usuń płatki nałóż krem do pielęgnacji skóry wokół oczu. Maskę można stosować od 1 do 3 razy w tygodniu w zależności od potrzeb.

ZŁOTE KAWIOROWO – KOLAGENOWE PŁATKI POD OCZY

Złote kawiorowo – kolagenowe płatki pod oczy są wykonane z liofilizowanego ekstraktu kawiorowego. Jedwabista, biologiczna matryca kawiorowa jest wyprodukowana z użyciem czystych, rodzimych, nierozpuszczalnych włókien kolagenowych. Płaty nie zawierają żadnych innych substancji niekolagenowych, konserwantów, składników zapachowych, chemicznych i środków wiążących.

Właściwości:

 • Doskonałe nawilżenie dzięki wysokiej zdolności do wiązania wilgoci.
 • Redukcja podrażnienia i irytacji skóry dzięki zastosowaniu wyłącznie składników naturalnych.
 • Wypełnienie i wygładzenie skóry wokół oczu.
 • Zrewitalizowanie i regeneracja.

KOLAGEN

Kolagen jest częścią naszej skóry odpowiedzialną na ochronę i podtrzymywanie tkanek. Włókna kolagenu są głównym białkiem w naszym organizmie i stanowią 80% spoiwa tkanek. Spełniają funkcję „kleju” łączącego tkanki ze sobą. Białka kolagenowe są złożone z aminokwasów, które stanowią podstawę wszystkich funkcji skóry. Aminokwasy przyczyniają się do zapewnienia produkcji nowych białek, regeneracji oraz utrzymania elastyczności i jędrności skóry.

Jak to działa?

Aby zachować młody wygląd skóry, niezbędna jest jej regeneracja: skóra właściwa posiada komórki macierzyste, które są odpowiedzialne za produkcję wszelkich innych komórek, w tym także tych, które są odpowiedzialne za produkcję włókien kolagenu i elastyny. Włókna te są niezbędne do utrzymania spójności skóry oraz zapewnienia odpowiedniego odżywienia naskórka. Włókna kolagenu w skórze właściwej są odpowiedzialne za sprężystość, elastyczność, napięcie i jędrność skóry.

ZŁOTY KAWIOROWY AKTYWATOR

Złoty Kawiorowy Aktywator służy do nasączenia Złotych Kawiorowo – Kolagenowych Płatów pod oczy. Zawiera wodę z Róży Damasceńskiej, Ekstrakt Kawiorowy, Izomerat Sacharydowy oraz Prowitaminę B5 aby poprawić napięcie, ujędrnić i zregenerować; Nawilżyć i zremineralizować skórę.

EKSTRAKT Z KAWIORU

Kawior to nazwa nadana ikrze jesiotra. Kawior Bellefontaine pochodzi z Akwitanii we Francji. Kawior zawiera bardzo duże ilości witamin i minerałów. Jest bogaty również w białka i aminokwasy, które skutecznie pomagają w restrukturyzacji skóry. Aminokwasy zawarte w kawiorze mają istotny wpływ na metabolizm komórek skóry oraz poziom nawodnienia oraz umiejętność utrzymywania wilgoci. W sytuacji, gdy wzrasta metabolizm komórkowy, skóra zaczyna się regenerować samoistnie. Staje się coraz bardziej gładka, wypełniona i jędrna.

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SAMODZIELNIE MASKĘ NA OKOLICĘ OKA?

 

 1. Zmocz wodą płatek kosmetyczny.
 2. Przetnij go na pół aby powstały 2 półksiężyce.
 3. Nałóż na jedną stronę płatka serum nawilżające/ ujędrniające.
 4. Przyklej płatek pod oczami i pozostaw na 15-20min.

 

Tym prostym sposobem można bardzo szybko nawilżyć i upiększyć skórę wokół oczu. Serdecznie polecam 🙂

 

Produkt, który szczególnie rekomenduję do takiej formy maski to nowa formuła COLAX B marki MENARD.

 

Dlaczego?

 

W wyniku poszukiwań Menard odkrył składnik skutecznie stymulujący produkcję włókien kolagenu typu III – kwas bryonolowy. Kwas bryonolowy jest składnikiem niezależnie opracowanym przez Menard w toku badań nad chińskim ogórkiem. Korzeń tej rośliny jest wykorzystywany w chińskiej i japońskiej medycynie od przeszło 100 lat, jako składnik do pielęgnacji skóry dla niemowląt. Stężenie kwasu bryonolowego w chińskim ogórku jest niewielkie. Menard opracował unikalną formułę, która umożliwia uzyskanie większego stężenia oraz jego rozpuszczalność w wodzie, która umożliwia wprowadzenie składnika do kosmetyku oraz jego skuteczne działanie w skórze. Został on włączony do receptury Colax aby zoptymalizować korzyści dla skóry.

 

MENARD COLAX B

Ujędrniające serum kolagenowe

 

Serum przywraca utraconą jędrność skórze, głęboko ją nawilża oraz uelastycznia. Ma bogatą konsystencję, która natychmiast się wchłania i stapia ze skórą nadając jej jedwabistą gładkość i niepowtarzalne uczucie komfortu.

Skład:

 • Kwas bryonolowy – stymuluje produkcję włókien kolagenu typu III dla zapewnienia optymalnej wytrzymałości i jędrności skóry;
 • Energy-Up Collagen – energetyzujący i odbudowujący skórę kolagen (kolagen hydrolizowany);
 • Soluble Collagen – rozpuszczalny kolagen morski (pochodzenia morskiego);
 • Kwas hialuronowy – najskuteczniejszy składnik nawilżający i utrzymujący optymalny poziom nawilżanie w skórze.

 

Dodaj komentarz