Visoanska, Zabiegi

Kamienie wykorzystywane do masażu BURSZTYN, HOWLIT, JASPIS

Często zadawane są mi pytania, dlaczego do masażu wykorzystywane są kamienie. Przygotowałam zatem kompleksowe wytłumaczenie dla zainteresowanych tą tematyką. Miłej lektury…

Kamienie wykorzystywane do masażu zapewniają silną stymulację wszystkich kluczowych funkcji skóry oraz przyśpieszenie regeneracji tkanek. Skóra uzyskuje młody, zdrowy wygląd i blask. Komórki naskórka są silnie dotlenione, dzięki czemu twarz wygląda świeżo i promiennie. Techniki uciskowe zastosowane dzięku kamieniom w zabiegu zmniejszają poziom odczuwanego stresu oraz zmęczenia, tym samym pomagają się zrelaksować i odpocząć. W trakcie zabiegu odczuwalna może być również zmiana temperatury skóry, co umożliwi lepszą wchłanialność i penetrację składników odbudowujących i regenerujących. Ponadto unikalne, ekskluzywne techniki liftingującego masażu, zagwarantują doskonałą stymulację, wzmocnienie mięśni twarzy i poprawę ich tonusu, usunięcie oznak zmęczenia i starzenia się skóry, dając efekt młodzieńczego wyglądu oraz doskonałego samopoczucia.

Specyfika kamieni

 

BURSZTYN

Bursztyn

Po grecku jego nazwa brzmi elektron. Ta kulka żywicy o ciepłej barwie miodu jest przyjemna w dotyku, a po potarciu wytwarza ładunki elektryczne. Jest to jeden z najpopularniejszych i najstarszych kamieni na świecie. Jego powstanie datuje się na 40 mln lat temu. Ten minerał jest skamieniałą żywicą prehistorycznych roślin, powstałą w procesie fosylizacji lasów iglastych. Dla prehistorycznych drzew żywica, którą dzisiaj znamy jako bursztyn, działała silnie bakteriobójczo, jak również wspomagała proces regeneracji i rekonstrukcji uszkodzeń. Bursztyny można nazwać „łzami drzew”, powstają bowiem ze skamieniałej żywicy drzew iglastych na całym świecie. Drzewo pod wpływem zranienia zaczyna produkować gęste, lepkie soki, które wydostają się na zewnątrz konarów i pnia w celu ochrony wnętrza drzewa przed zakażeniem. Do dziś bursztyn zachował swoje cenne właściwości. Zawiera od 3 do 8% kwasu bursztynowego, który jest doskonałym składnikiem antyrodnikowym spowalniającym procesy starzenia się skóry. Bursztyn działa odżywiająco, stabilizuje i regeneruje nasze pole elektromagnetyczne. W związku z tym, bursztyn można stosować na wszystkich czakrach w celu przywrócenia właściwej cyrkulacji energii, we wszystkich dolegliwościach, które mogą się objawiać bólem.
Wyróżnia się około 60 gatunków bursztynu, choć najbardziej znany jest sukcynit, czyli jego bałtycka, jasnożółta, lekko przezroczysta odmiana.

Bursztyny znano już w pradawnych czasach, a każda kultura miała swoją nazwę tej miodowej, przejrzystej bryłki z zastygniętej żywicy. Dzisiejsza nazwa pochodzi od niemieckiego słowa bernstein, które oznacza „palący się kamień”. Arabom zapach pocieranego bursztynu przywodził na myśl ambrę, nadali mu więc nazwę anbar. Dla Persów był „złotym rabusiem” (karuba), a Słowianie przejęli nazwę o fenickich korzeniach – jantar, czyli „żywica morska”.

Bursztynowe kadzidełka miały zabijać zarazki, podobnie jak żywica drzew, chroniła je przed chorobami. Bursztyn pomaga ponoć na problemy z tarczycą, bóle gardła, reumatyzm, przeziębienie i chrypkę. Stosowany był w postaci proszków, tabaki a nawet dodatku do rozgrzewających nalewek. Jego zdolności ezoteryczne to pochłanianie złej energii, oczyszczanie przestrzeni, wprowadzanie harmonii i zasiewanie ciekawości.

HOWLIT

duży howlit
Jest minerałem z gromady krzemianów należącym do minerałów rzadkich. Jego barwa jest biała poprzecinana ciemnymi żyłkami. Jego nazwa pochodzi od nazwiska kanadyjskiego chemika i mineraloga Henryego Howa, który jako pierwszy opisał ten minerał oraz określił jego skład chemiczny. Ma barwę białą, poprzecinaną czarnymi, szarymi lub brązowymi „żyłkami”. Często jest barwiony na różne kolory.
Howlit uznawany jest za kamień posiadający właściwości magiczne, przynoszący szczęście i powodzenie, stymulujący wyobraźnię, wzmacniający odpowiedzialność i cierpliwość. Według medycyny niekonwencjonalnej jest kamieniem pamięci oraz wiedzy, a także pomaga zwalczać bezsenność. Uważa się, że dzięki howlitowi można stać się bardziej zorganizowanym, zdecydowanym i pewnym siebie. Howlit inspiruje artystyczne przedsięwzięcia oraz stymuluje
wyobraźnię. Można znaleźć również informacje, że minerał ten wzmacnia odpowiedzialność, zmysł obserwacji, cierpliwość i takt. Howlit to kamień mądrości, otwierający umysł na informacje i wiedzę, nie tylko książkową ale również intuicyjną. Energia howlitu mobilizuje do nauki i poznawania, otwiera również wrota do innych wymiarów. Howlit uspokaja, jest doskonałym kamieniem do medytacji. Ucisza umysł i eliminuje napięcie. Przydaje się gdy ma się do czynienia z ludźmi gwałtownymi i wybuchowymi, uodparnia na ich agresję.
Howlit reguluje wymianę płynów ustrojowych, zapobieganie retencji wody. Fizycznie uspokaja cały organizm i eliminuje napięcie mięśni spowodowane stresem. Jest pomocny w równoważeniu stężenia wapnia w organizmie ze względu na krzemiany w nim zawarte.

JASPIS

jaspis

Nazwa pochodzi od greckiego słowa iaspis – cętkowany kamień, nazywany kamieniem antystresowym. To skała osadowa, zbita, drobnoziarnista, zbudowana z chalcedonu i kwarcu – występująca w zmiennych proporcjach. Zawiera różne minerały spełniające rolę domieszek są to: hematyt, goethyt, magnetyt, mangan, chloryty, aktynolit, epidot, zoisyt. Związki żelaza nadają jaspisom barwę brązową, żółtą, czerwoną lub zieloną. Już starożytni przypisywali mu niezwykłe, lecznicze właściwości, takie jak leczenie krwotoków wewnętrznych, chorób żołądka, wątroby, nerek i pęcherza moczowego, bólów głowy i braku apetytu. Poprawia funkcjonowanie narządu słuchu i wzroku, wzmacnia system odpornościowy, dobrze wpływa na układ krwionośny i nerwowy. Pochłania negatywną energię oraz poprawia atmosferę zarówno w pracy jak i w rodzinie. Pomaga przezwyciężyć lek. Sprzyja rozwiązywaniu problemów, wzmacnia wolę i wspomaga realistyczne myślenie (kamień polecany w szczególności osobom które, zbyt często bujają w obłokach). Wspomaga w panowaniu nad sobą i w pokonywaniu własnych słabości, ułatwia się odprężyć i uspokoić. Niezastąpiony w przezwyciężaniu depresji. Jego energia mocno osadza w rzeczywistości, uczy jak racjonalnie do niego podejść i jak praktycznie radzić sobie z problemami. Wyzwala głęboki spokój i odprężenie, oczyszcza i harmonizuje energie życiowe. Z tego względu idealny w sytuacjach, gdy konieczne jest wyciszenie nerwów czy nadmiernie wzbudzonych emocji. Równoważy prace wszystkich gruczołów dokrewnych, (którym w ezoteryce odpowiadają tzw. centra energetyczne, czyli czakry) a tym samym wyrównuje biopole, czyli aurę człowieka. Ma działanie rozgrzewające, poprawia ukrwienie i pobudza układ krążenia.

Dodaj komentarz