Menard, Nowości, Serum

Menard- nowe serum antypigmentacyjne Fairlucent Whiter Essence

Logo Menard

Japońska marka Menard po raz kolejny wiedzie prym we wprowadzaniu najnowszych odkryć nauki do walki z problemem przebarwień i zmian pigmentacyjnych skóry. Jak do tej pory większość kosmetyków antypigmentacyjnych skupiało się na oddziaływaniu na już istniejące melanocyty (komórki produkujące pigment) w celu redukcji ilości produkowanego barwnika lub jego eliminacji ze skóry.

Menard zaangażował się w badania w celu wyjaśnienia procesu formowania się melanocytów w skórze wykorzystując swoje możliwości badań nad komórkami macierzystymi.

Stale pogłębiając wiedzę na ten temat Menard odkrył nowe procesy, które są przyczyną nadmiernej pigmentacji – tworzenie dysfunkcyjnych komórek produkujących nadmiernie pigment.

Problem przebarwień, jak wykazały badania Menard, ma swój początek w procesie formowania się nowych komórek pigmentacyjnych. Z komórek macierzystych melanocytów powstają melanoblasty, z których następnie powstają melanocyty. Jeżeli w trakcie tego procesu skóra nie jest narażona na ekspozycję słoneczną powstają prawidłowe melanocyty produkujące normalną ilość pigmentu. Jeżeli skóra w tym czasie ma kontakt z UV w skórze pojawiają się substancje stymulujące, które determinują powstawanie komórek nadprodukujących pigment.

Gdy skóra jest narażona na działanie UV, komórki naskórka uwalniają substancje stymulujące melanoblasty. Substancje te powodują, iż melanoblasty stają się melanocytami nadprodukującymi pigment. Zdegenerowane melanocyty stale zwiększają ilość produkowanego pigmentu (nieprawidłowe zaprogramowanie sposobu pracy i funkcjonowania komórek pigmentacyjnych).

Menard stworzył nowy kompleks antypigmentacyjny FOSTER WHITENING zawierający innowacyjny składnik – Ekstrakt z wodorostów Alaria oraz APM i Ekstrakt z drożdży Shirakami.

Ekstrakt z wodorostów Alaria eliminuje szkodliwy wpływ substancji stymulujących melanoblasty, z których powstają źle funcjonujące, zdegenerowane, nadprodukujące pigment melanocyty. Umożliwia tworzenie melanocytów produkujących normalne ilości pigmentu.

Alaria to 4-5 metrowe wodorosty, które odnaleziono w ocenie po wschodniej stronie Hokkaido. Zbierane są w wodach wokół przylądka Nosappu.

Alaria

Fairlucent Whiter Essence

Serum antypigmentacyjne Fairlucent

100ml

 fairlucent serum

Serum antypigmentacyjne, które aktywnie przeciwdziała powstawaniu zmian pigmentacyjnych skóry. Rozjaśnia przebarwienia, rozświetla, ujednolica koloryt skóry. Reguluje procesy powstawania pigmentu w skórze, eliminuje nadmiar melaniny oraz stabilizuje pracę melanocytów. Eliminuje przyczynę powtawania przebarwień- dysfukcje komórek odpowiedzialnych za tworzenie barwnika w skórze.

 

Skład:

Ekstrakt z wodorostów Alaria

 • Umożliwia transformację melanoblasów w melanocyty produkujące prawidłową ilość pigmentu, zapobiega degeneracji komórek i nadprodukcji barwnika;

APM (Ustabilizowana pochodna witaminy C)

 • Zapobiega powstawaniu piegów i przebarwień;
 • Rozświetla i ujednolica koloryt skóry;
 • Reguluje wytwarzanie melaniny;
 • Hamuje namnażanie się komórek produkujących pigment;
 • Redukuje ilość produkowanego pigmentu;
 • Hamuje rozprzestrzenianie się pigmentu w skórze;
 • Utlenia barwnik w skórze;

Ekstrakt z drożdży Shirakami

 • Ma silne działanie antypigmentacyjne;
 • Blokuje enzymy prowokujące melanocyty do produkcji pigmentu;
 • Redukuje produkcję melaniny;
 • Usuwa nadmiar pigmentu ze skóry;

Nowa technologia transportu składników aktywnych

 • Nanocząteczki umożliwiające przenikanie do głębokich struktur naskórka;
 • Zapewnia wysoką efektywność działania antypigmentacyjnego.

 

Sposób użycia:

Zaaplikuj serum rano i wieczorem na stonizowaną skórę nakładając jego adekwatną ilość na płatek kosmetyczny (1,5-2ml), a następnie delikatnie oklepuj nim twarz aż do całkowitego wchłonięcia się produktu. W miejscach szczególnie przebarwionych serum można stosować w formie kompresu. Nasączony serum płatek pozostaw w miejscu przebarwiena na 2-3 minuty. W trakcie aplikacji może być odczuwalne mrowienie lub delikatny dyskomfort, który po wchłonięciu się serum znika.

Dodaj komentarz