Ampułki, Badania naukowe, Bioeffect, EGF, Kremy, Nowości, Serum

BIOEFFECT

bio effect logo

Marka BIOEFFECT powstała w Islandii w roku 2008. Markę BIOEFFECT stworzyła firma SIF specjalizująca się w produkcji protein naturalnie występujących w organizmie ludzkim, które w większości są wykorzystywane w produkcji leków i medycynie. SIF produkuje 25 różnych HGF (Human Growth Factor, tłum. ludzkie czynniki wzrostu)- 25 dla medycyny i jeden kosmetyczny na potrzeby BIOEFFECT. SIF zaopatruje 400 laboratoriów na całym świecie. Jednym z twórców i właścicieli firmy SIF jest doktor Bjorn Laurus Orvar, który odwiedził Polskę w maju 2014 aby zaprezentować markę na polskim rynku. Doktor jest specjalistą od genetyki molekularnej, dzięki któremu miałam przyjemność zgłębić tajniki BIOEFFECT.

W maju 2010 roku firma SIF wprowadziła na lokalny rynek islandzki pierwszy produkt, BIOEFFECT EGF SERUM, by rok później rozpocząć ekspansję międzynarodową. Obecnie preparaty BIOEFFECT sprzedawane się w 20 krajach świata, m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Szwajcarii, Danii, Szwecji, Norwegii i Polsce.

Podstawą marki BIOEFFECT jest odkrycie uhonorowane Nagrodą Nobla. W 1986 roku Stanley Cohen i Rita Levi-Montalcini otrzymali ją za udowodnienie istnienia czynników wzrostu EGF (Epidermal Growth Factor), czyli aktywatorów komórkowych oraz ich kluczowej funkcji w biologii ludzkiej skóry. EGF składa się z 53 aminokwasów tworzących trójwymiarową strukturę. Jest to duża cząsteczka niezwykle wrażliwa na szereg różnych substancji chemicznych. Aktywatory komórkowe to aktywne białka bardzo wrażliwe na proteazy (enzymy rozcinające aminokwasy), sterole, alkohole,  oleje i tłuszcze, emulsyfikatory, witaminy A, D i E, nie powinny być zatem łączone z innymi produktami pielęgnacyjnymi, gdyż może to powodować dezaktywację. Jeżeli chcemy zaaplikować makijaż bądź inny krem, należy zaczekać ok 10min od aplikacji preparatów z EGF.

W naszym organizmie są setki czynników wzrostu. BIOEFFECT koncentruje się na naskórkowym czynniku wzrostu, dzięki któremu wysyłany jest impuls do komórek skóry wywołujący aktywację naturalnych procesów odnowy skóry. Proces ten przebiega kaskadowo. EGF nakładamy na powierzchnię skóry, po czym sąsiadujące ze sobą komórki przekazują informację coraz głębiej i głębiej aż do skóry właściwej.

efg

Wszystkie preparaty BIOEFFECT zawierają w swoim składzie unikalny kompleks EGF. Tworzące go aktywatory komórkowe ludzka skóra „rozumie”, jak swoje własne, ponieważ wyhodowano w jęczmieniu z nasion, którym zaszczepiono identyczny z ludzkim gen EGF.

Jak to działa?
Na podstawie kodu genetycznego ludzkiego czynnika wzrostu z banku genów tworzy się w laboratorium jego replikę, która jest napisana w języku zrozumiałym dla jęczmienia. Dzięki temu komórki macierzyste jęczmienia powielają tę informację tworząc EGF identyczny z ludzkim, który później pozyskiwany jest z roślin i stosowany w kosmetykach BIOEFFECT.

Dlaczego akurat jęczmień?
Ponieważ jęczmień produkuje ok 20 tysięcy własnych protein oraz jest w stanie przetrwać w surowym islandzkim klimacie. Ponadto wykazuje bardzo niskie prawdopodobieństwo alergii przez co jest bardzo bezpieczny w stosowaniu.

Gdzie i jak jest uprawiany?
W szklarniach ogrzewanych i oświetlanych ekologicznie dzięki źródłom geotermalnym. Jęczmień jest uprawiany w hodowli hydroponicznej. Rośnie na wulkanicznym pumeksie lub popiole co eliminuje zanieczyszczenia i skażenia z gleby. Uprawa bezglebowa na pożywkach wodnych gwarantuje brak zmęczenia gleby, wyższe plony i lepszy wzrost oraz rozwój roślin, niższe skażenie, wyeliminowanie pestycydów i metali ciężkich, eliminacja alergenów i roztoczy, wyższa wilgotność powietrza). Z pozyskanych roślin ekstrahuje się oczyszczone EGF.

bio effect pic

Unikalność BIO EFFECT to także prosta formulacja preparatów, która gwarantuje bezpieczeństwo stosowania oraz brak odczynów alergicznych.

Lista składników typowego produktu do pielęgnacji skóry:
Water\Aqua\EAU, Bifida Ferment Lysate, Methylgluceth-20, PEG-75, Butylene Glycol, Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Arabidopsis Thaliana Extract, Tripeptide-32, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Lactobacillus Ferment, Cola Acuminata (Kola) Extract, Retinyl Palmitate, Pantethine, Caffeine, Glycereth-26, Sodium RNA, Squalane, Oleth-3 Phosphate, Oleth-3, Oleth-5, Bisabolol, Choleth-24, Ceteth-24, Hydrogenated Lecithin, Anthemis Nobilis (Chamomile), Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Lecithin, Xanthan Gum, TEA-Carbomer, Trisodium EDTA, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzyl Alcohol, Green 5 (C61570I), Yellow 5 (CI19140), Red 4(CI14700).

Skład BIOEFFECT:

 1. Gliceryna;
 2. Woda;
 3. Hialuronian sodu;
 4. Trometamina (składnik emulgujący);
 5. Chlorek sodu;
 6. Ekstrakt z nasion jęczmienia;
 7. EFG (oligopeptydy transgenicznego jęczmienia).

Jak działa czynnik wzrostu na komórki skóry?
Komórki macierzyste w naszej skórze są odpowiedzialne za tworzenie wszystkich innych komórek tworzących naszą skórę. Można to sobie wyobrazić jako sytuację, w której komórki macierzyste produkują komórki, które są niczym kostka blank w scrabble (która może stać się każdą inną literą).

aktywatory komórkowe

Dzięki czynnikom wzrostu następuje decyzja o tym w jaką komórkę wyspecjalizuje się blank. Utrudnieniem tego procesu jest fakt, iż każda komórka na swojej powierzchni posiada specyficzne „anteny” odbierające komunikaty od czynników wzrostu. Warunkiem zadziałania tej reakcji jest idealne dopasowanie, gdyż czynnik wzrostu musi pasować jak klucz do zamka do receptorów komórki skóry.
Wraz z wiekiem ilość czynników wzrostu w naszej skórze maleje. Przyjmuje się, iż od 20 roku życia tracimy ich co rok 1%. Dlatego właśnie widoczna jest znacząca różnica w tempie gojenia się skóry dziecka lub osoby bardzo młodej, której po urazie nie zostaje nawet najmniejsza blizna, a u osoby dorosłej lub dojrzałej, u której proces ten trwa zdecydowanie dłużej, pozostawia znamiona oraz przebarwienia.
Młoda skóra produkuje wystarczającą ilość aktywatorów komórkowych EFG, pomagających utrzymać młody wygląd i blask. Z wiekiem ich ilość spada, a skóra zaczyna tracić jędrność i elastyczność, staje się cieńsza, a jej powierzchnia matowa i ciemniejsza. W tym samym czasie zmniejszeniu ulega także ilość kolagenu i elastyny w skórze, co sprawia, że zaczynają się tworzyć zmarszczki.
Po 20 roku życia każdego roku o 1% spada produkcja włókien kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Rozpoczęcie okresu menopauzy wiąże się z dodatkowym spadkiem na poziomie 30%.
Aktywatory komórkowe z kompleksu EGF, wchodzącego w skład wszystkich preparatów BIOEFFECT, błyskawicznie stają się częścią naturalnej sieci komunikacyjnej skóry. Działają jak posłańcy, przekazujący komórkom skóry informacje o przyspieszeniu procesu jej odnowy i utrzymaniu właściwego tempa procesów życiowych, a co za tym idzie przywróceniu skórze młodego wyglądu i naturalnego blasku.

Jaka jest różnica pomiędzy EGF BIOEFFECT, a innymi występującymi na rynku?
Podstawową różnicą jest fakt, iż jest od pochodzenia roślinnego. Pozostałe EGF na rynku pochodzą od bakterii. EGF pozyskiwane metodą bakteryjną jest zdecydowanie mniej stabilne. Po 3 miesiącach ich aktywność spada do 0.

linia bio effect

BIOEFFECT EGF SERUM

EGF serum

Wystarczą cztery krople dziennie, by cieszyć się piękną, młodą skórą
BIOEFFECT EGF SERUM to efekt dekady badań zespołu najlepszych biochemików z Islandii. W ich wyniku powstał przełomowy preparat przeciwstarzeniowy, gwarantujący doskonałe i błyskawicznie widoczne efekty. Produkt wykorzystuje sprawdzoną siłę kompleksu EGF, szybko i wyraźnie ożywiając i odmładzając skórę, przywracając jej naturalny koloryt, zdrowy blask i redukując oznaki starzenia.

Jak działa?

Naturalnie występująca w skórze proteina EGF pełni w odniesieniu do komórek skóry funkcję posłańca, aktywując je do produkcji kolagenu i elastyny, a co za tym idzie, do uruchomienia procesu naprawy skóry. BIOEFFECT EGF SERUM wzmacnia działanie aktywatorów komórkowych naturalnie występujących w skórze, dodatkowo stymulując skórę do odnowy i odbudowy.

Jakie daje efekty?

 • Skóra zyskuje naturalny blask i młody wygląd
 • Zmniejsza się widoczność drobnych linii i zmarszczek
 • Uszkodzenia i przebarwienia wywołane np. przez słońce są wyraźnie zredukowane
 • Skóra jest ujędrniona i głęboko nawilżona

Potwierdzona skuteczność Badanie na grupie 29 kobiet w wieku 39-75 wykazało, że 100% uczestniczek zauważyło znaczącą poprawę wyglądu skóry.

Wyniki badań po dwóch miesiącach stosowania BIOEFFECT EGF SERUM:

 • redukcja zmarszczek: 44,2%
 • zmniejszenie widoczności porów: 44,2%
 • poprawa i wyrównanie kolorytu skóry: 42,1%
 • ogólna poprawa stanu skóry: 57,9%

Skład BIOEFFECT EGF SERUM to tylko 7 składników:
Glycerine (gliceryna),
Aqua (woda),
Sodium Hyaluronate (hialuronian sodu),
Tromethamine (trometamina),
Sodium Chloride (chlorek sodu),
Hordeum Vulgare Seed Extract (ekstrakt z nasion jęczmienia),
EGF (Transgenic Barley SH-Oligopeptide-1).
Hypoalergiczne, beztłuszczowe, bezzapachowe, pozbawione konserwantów, przeznaczone dla każdego rodzaju skóry.

Stosowanie :
Wieczorem 2-4 krople na oczyszczoną skórę.

BIOEFFECT DAYTIME BIOEFFECT KREM NA DZIEŃ

bio effect day time

Synergia zaawansowanej pielęgnacji

Jak działa?
Zawartość aktywatorów komórkowych sprawia, że krem BIOEFFECT DAYTIME stymuluje naturalny proces odnowy komórek skóry, minimalizując jednocześnie oznaki jej starzenia. Doskonale się wchłania, głęboko nawilżając skórę, która staje się bardziej jędrna i gładka.

Jakie daje efekty?

 • Skóra odzyskuje młodzieńczy blask
 • Oznaki starzenia się skóry są mniej widoczne
 • Skóra jest silnie nawilżona i ujędrniona

Skład:

Każdy krem nawilżający jest emulsją, czyli mieszaniną tłuszczów (olejów) oraz wody. Tłuszcze negatywnie wpływają na aktywność EGF, dlatego znalezienie dla kremu formuły, gwarantującej stabilność działania kompleksu EGF, było dużym wyzwaniem. Naukowcy BIOEFFECT zastosowali w kremie BIOEFFECT DAYTIME olej występujący naturalnie w ziarnach jęczmienia. Odkryli, że zawarte w nim molekuły stabilizują i chronią wrażliwe proteiny, umożliwiając ziarnom jęczmienia przetrwanie nawet przez wiele lat w niekorzystnych warunkach i wzrost w momencie, gdy ulegną one poprawie. Te same molekuły weszły w skład kremu BIOEFFECT DAYTIME, chroniąc wrażliwe aktywatory komórkowe EGF i gwarantując stabilność ich działania.

Pozostałe składniki:

Aqua (woda), Caprylic/Capric Triglyceride (rrójgliceryd kaprylowo- kaprynowy), Butylene Glycol (glikol butylenowy), C12-20 Acid PEG-8 Ester (emulgator), Cetyl Alcohol (alkohol cetylowy), Phenoxyethanol (fenoksyetanol), Potassium Cetyl Phosphate (emulgator), Carbomer (karbomer), Dimethicone (polidimetylosiloksan), Ethylhexyl Glyceryl (emulgator), Chlorphenesin, Sodium Hydroxide (wodorotlenek sodu), Disodium EDTA, fragrance (aromat), Sodium Hyaluronate (hialuronian sodu), Hordeum Vulgare Seed Extract (ekstrakt z nasion jęczmienia), EGF (Transgenic Barley SH- Oligopeptide-1). Bez parabenów, przeznaczony dla każdego rodzaju skóry.

Stosowanie:

Rano na oczyszczoną skórę.

 

BIOEFFECT BODY INTENSIVE

EGF body
Jakość BIOEFFECT do pielęgnacji całego ciała
BIOEFFECT BODY INTENSIVE jest skoncentrowanym serum przeciwstarzeniowym do pielęgnacji całego ciała, wykorzystującym udowodnioną siłę EGF w celu poprawy wyglądu skóry.

Jak działa?
Preparat BIOEFFECT BODY INTENSIVE zawiera taki sam kompleks EGF, jaki zastosowano w BIOEFFECT EGF SERUM. Jego łatwo się wchłaniająca i głęboko odżywcza formuła zaspokaja wszystkie potrzeby skóry w zakresie jej nawilżenia, wyrównania kolorytu, odżywienia i przywrócenia młodego wyglądu. BIOEFFECT BODY INTENSIVE stosowany codziennie, widocznie odmładza skórę całego ciała, ujędrnia ją i wygładza.

Jakie daje efekty?

 • Skóra jest intensywnie odżywiona
 • Wygląd i struktura skóry ulegają widocznej poprawie, dzięki czemu skóra staje się jedwabista i miękka w dotyku, bardziej jędrna i sprężysta i wygląda młodziej.

Skład:

Podobnie, jak BIOEFFECT EGF SERUM, preparat BIOEFFECT BODY INTENSIVE zawiera niewielką liczbę składników: Aqua (woda), Glycerine (gliceryna), Sodium Hyaluronate (hialuronian sodu), Sodium Chloride (chlorek sodu), Hydroxyethylcellulose (hydroxyetyloceluloza), Sodium Dehydroacetate, Hordeum Vulgare Seed Extract (ekstrakt z nasion jęczmienia), Tromethamine (trometamina), EGF (Transgenic Barley SH-Oligopeptide-1). Bez parabenów i barwników, przeznaczony dla każdego rodzaju skóry,
szczególnie do pielęgnacji skóry suchej i miejsc narażonych na przesuszenie. Może być stosowany na całe ciało, również na biust.

Stosowanie:
Na oczyszczoną skórę wybranych partii ciała nałożyć po 2-3 krople. Ruchami od dołu ku górze, wmasować energicznie w skórę.

BIOEFFECT 30 DAY TREATMENT

EGF ampułki
Przyszłość naukowej pielęgnacji skóry w zasięgu ręki
BIOEFFECT 30 DAY TREATMENT to intensywny program odmładzający. Dzięki zawartości aż trzech aktywatorów komórkowych, występujących w dużej koncentracji w młodej skórze, gwarantuje widoczne efekty, ujędrniając, rozjaśniając i skutecznie odmładzając skórę.

Jak działa?
Stworzenie formuły BIOEFFECT 30 DAY TREATMENT poprzedziła seria badań naukowych nad aktywatorami komórkowymi. Dla potrzeb zaawansowanego preparatu, wybrano trzy typy aktywatorów, charakteryzujących się unikalnymi, specyficznymi właściwościami. Synergia ich działania w skórze i naskórku gwarantuje skuteczność pielęgnacji. EGF, którego odkrycie nagrodzono Nagrodą Nobla, pełni funkcję „przewodnika” w procesie odnowy komórek skóry. Sygnalizuje im konieczność jej przyspieszenia oraz zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny. Koncentracja aktywatora EGF w BIOEFFECT 30 DAY TREATMENT jest trzykrotnie wyższa niż jego stężenie w BIOEFFECT EGF SERUM. KGF (Keratinocyte growth factor) stymuluje odnowę keratynocytów, komórek dominujących w naskórku, które jak wykazały badania mogą znacząco wpływać na wzrost grubości skóry. Z kolei IL-1a (interleukina 1a) znacząco wpływa na poprawę elastyczności skóry. Spełnia również kluczową rolę w utrzymaniu naturalnej warstwy ochronnej skóry, która chroni skórę przed niepożądanymi substancjami i wpływa na zachowanie właściwego poziomu jej nawilżenia.

Jakie daje efekty?

 • Skóra ujędrniona i napięta
 • Owal twarzy jest wymodelowany
 • Dzięki głębokiej odnowie skóry, cera zyskuje młodzieńczy blask
 • Widoczność linii i zmarszczek, zarówno ich długość, jak i głębokość, zmniejsza się średnio o 34% (badania metodą podwójnej ślepej próby z kontrolą placebo)

Skład:

Unikalna, czysta formuła składająca się tylko z 11 składników, opracowana specjalnie po to, by chronić wrażliwe aktywatory komórkowe i umożliwić im optymalne warunki działania. Program przeznaczony dla osób zaczynających dostrzegać powiększanie i pogłębianie się zmarszczek, a także dla osób, których skóra narażona jest na działanie niekorzystnych czynników takich, jak słońce czy wysokie/niskie temperatury.

Stosowanie:
W zależności od stanu skóry, od 1 do 4 razy w ciągu roku, w przerwach stosowania BIOEFFECT EGF SERUM.
Stosować 3-4 krople rano i wieczorem, przez 30 dni na oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Wklepać delikatnie, szczególnie w okolicach oczu. Rano aplikować co najmniej 10 minut przed nałożeniem makijażu, wieczorem po aplikacji preparatu nie stosować żadnej innej pielęgnacji. Produkt nie zawiera filtrów UVA/UVB.

BIOEFFECT EGF EYE SERUM

egf eye serum
Odmłodzone oczy, promienne, jasne spojrzenie
BIOEFFECT EGF EYE SERUM to skuteczna formuła przeciwstarzeniowa o klinicznie potwierdzonej efektywności działania w zakresie redukcji linii, zmarszczek i obrzęków delikatnej skóry wokół oczu.
Odświeżająca i lekka żelowa formuła preparatu błyskawicznie optymalizuje poziom nawilżenia skóry wokół oczu, dodając jej jędrności i blasku, a zawarte w BIOEFFECT EGF EYE SERUM aktywatory komórkowe zapewniają długotrwały efekt odmładzający.

Jak działa?
BIOEFFECT EGF EYE SERUM dzięki wysokiej koncentracji aktywatorów komórkowych EGF oraz dodatkowi kwasu hialuronowego widocznie odmładza skórę wokół oczu, jednocześnie głęboko ją nawilżając i napinając. Delikatne, jedwabiste serum stymuluje produkcję kolagenu, co skutkuje zmniejszeniem zmarszczek oraz poprawą elastyczności i jędrności skóry.

Jakie daje efekty?

 • Redukcja zmarszczek i obrzęków pod oczami
 • Głębokie i trwałe nawilżenie delikatnej skóry wokół oczu
 • Oczy są ożywione, a spojrzenie promienne

Potwierdzona skuteczność Badania kliniczne metodą podwójnej ślepej próby z kontrolą placebo wykazały: wzrost produkcji kolagenu w skórze okolic oczu u 70% uczestników badania, poprawę elastyczności skóry u 73%, zmniejszenie zmarszczek u 70%, 86% uczestników badania w przeprowadzonej ankiecie przyznało, że ich skóra w trakcie stosowania BIOEFFECT EGF EYE SERUM stała się odświeżona i odmłodzona.

Skład:

Czystą, hipoalergiczną formułę BIOEFFECT EGF EYE SERUM skomponowano tylko z 11 składników. Serum zamknięte jest w nowoczesnej ampułce, która gwarantuje stabilność działania wrażliwych aktywatorów komórkowych oraz precyzję aplikacji. Specjalnie zaprojektowana końcówka (roll-on) zapewnia przyjemne uczucie chłodzenia.

Stosowanie:
Po zdjęciu kapturka, delikatnie nacisnąć dozownik, by uzyskać odpowiednią ilość preparatu. Za pomocą końcówki roll-on nanieść serum na oczyszczoną skórę wokół oczu i delikatnie wklepać opuszkami palców w kierunku od nosa ku skroni. Pozostawić na 3-5 minut w celu wchłonięcia przed nałożeniem makijażu. Najlepsze efekty daje połączone stosowanie BIOEFFECT EGF EYE SERUM z BIOEFFECT DAYTIME i BIOEFFECT EGF SERUM.

Dodaj komentarz