Maski, Menard

AUTHENT MASK, autentycznie spektakularna maska

Maska authent

Inspiracją do stworzenia maski AUTHENT były badania przeprowadzone wśród kobiet. Dotyczyły one zagadnienia, co w ich ocenie świadczy w najwyższym stopniu o młodym wyglądzie. Okazało się, że pierwsze miejsce w tym rankingu zajmuje wygląd najbardziej widocznych części naszego ciała- twarzy i szyi. Większość kobiet dba o skórę twarzy, ale w tej chwili niewiele z nich przywiązuje wagę do pielęgnacji szyi i dekoltu…

starzenie się skóry szyi

Głównym problemem szyi i dekoltu jest pojawianie się głębokich zmarszczek oraz utrata jędrności skóry poniżej linii żuchwy. Linie na szyi są głębsze i grubsze niż na twarzy ponieważ większy jest w tym obszarze zakres ruchów oraz elastyczność skóry.

Czynniki związane ze starzeniem się skóry twarzy, szyi i dekoltu

Budowa skóry i tkanek położonych poniżej istotne różni się w przypadku twarzy, a szyi i dekoltu. W przypadku twarzy położenie tkanek jest następujące:

warstwy tkanek twarzy

  1. Naskórek
  2. Skóra właściwa
  3. Tkanka podskórna (tkanka tłuszczowa)
  4. Mięśnie
  5. Kości

*6 wiązadła

Wiązadła łączą skórę właściwą i kości, stanowią funkcję podpory, która jest niezwykle istotna dla jędrności i elastyczności skóry twarzy. Wiązadła te niestety nie występują w strukturze tkanek na szyi, gdyż ograniczałyby zakres ruchów.

Tkanka podskórna składa się z komórek tłuszczowych i kolagenu (jest zupełnie innego typu, niż ten zawarty w skórze właściwej). Kolagen w tkance podskórnej (tłuszczowej) ma strukturę siatki wspierającej komórki tłuszczowe (lipocyty).

budowa tkanki tłuszczowej

W przypadku twarzy najistotniejszą przyczyną utraty jędrności skóry i powstawania zmarszczek jest pogarszająca się wraz z wiekiem kondycja włókien kolagenu w skórze właściwej.

powstawanie zmarszczek na twarzy i szyi

W przypadku skóry szyi i dekoltu ilość kolagenu w tkance podskórnej zmniejsza się, poprzez co włókna stają się słabe i cienkie, co powoduje brak możliwości wspierania lipocytów. W związku z tym cała skóra opada i pojawiają się linie oraz zwiotczenia.

starzenie się szyi

zmiany w strukturze tkanki tłuszczowej

Ponieważ budowa tkanek twarzy i szyi różni się znacząco, wymaga innego typu pielęgnacji.

Granica między twarzą i szyją określa się przez obecność lub nieobecność więzadeł łączących tkanki skóry z kośćmi.

W przypadku twarzy kluczem jest stymulacja produkcji włókien kolagenu w skórze właściwej.

W przypadku szyi i dekoltu kluczem jest stymulacja produkcji włókien kolagenu w tkance podskórnej.

W związku z powyższymi odkryciami, naukowcy Menard skupili się również na komórkach macierzystych tkanki tłuszczowej. W konsekwencji odkryto, iż w tkance tłuszczowej komórki macierzyste produkują komórki będące prekursorami komórek tłuszczowych (preadipocyty), które są odpowiedzialne za produkowanie włókien kolagenu w tkance podskórnej.

Preadipocyt jest prekursorem (wstęną fazą) lipocytu. Komórki te występują w siatce włókien kolagenu i są odpowiedzialne za produkcję tych włókien. Różnicują się (zmieniają) w dwie różne formy:

  1. Lipocyty, aby zastąpić obumierające komórki tłuszczowe;
  2. Nowe lipocyty, gdy zwiększa się ilość tkanki tłuszczowej w organiźmie na skutek tycia.

Wraz z wiekiem ilość komórek macierzystych tkanki podskórnej maleje, co powoduje zmniejszenie ilości generowanych z nich preadipocytów, a w konsekwencji zmniejszenie produkcji włókien kolagenu. W związku z powyższym, sieci kolagenowe stają się cienkie i słabe, a linie i zwiotczenie stają się widoczne.

Cel:

Zwiększenie ilości komórek macierzystych tkanki podskórnej

= zwiększenie ilości preadipocytów

= zwiększenie produkcji kolagenu

= poprawa jędrności tkanki podskórnej

Rozwiązanie:

Ekstrakt z nasion wiśni ptasiej + ekstrakt z grzyba Kinugasa

Ekstrakt z nasion wiśni ptasiej zwiększa trzykrotnie ilość komórek macierzystych w tkance podskórnej, a ekstrakt z grzybów Kinugasa dwukrotnie zwiększa produkcję nowych włókien kolagnenu.

Komórki macierzyste wykonują obie funkcje dzięki czynnikom wzrostu. Ekstrakty z nasion wiśni ptasiej i grzyba Kinugasa generują produkcję tych czynników.

AUTHENT MASK – MASKA AUTHENT

maska authent

Ujędrniona skóra, jasna i odmłodzona cera

Dzięki badaniom dotyczącym skutków starzenia się twarzy, szyi i dekoltu, naukowcy Menard stworzyli maskę AUTHENT, która wzmacnia tkanki w tych trzech obszarach. W konsekwencji Menard stworzył maskę, która daje najbardziej spektakularny efekt ze wszystkich dotychczas powstałych masek.

Po raz kolejny kluczem do stworzenia tego wyjątkowego produktu okazały się badania nad komórkami macierzystymi tkanek, które są odpowiedzialne w najwyższym stopniu za procesy regeneracji i odnowy skóry oraz przywracania jej utraconej jędrności i nawilżenia.

Maska składa się z dwóch części- płatu na twarz oraz płatu na szyję i dekolt. Każdy z nich dopasowany jest do specyfiki i potrzeb danego obszaru, oraz zawiera odmienny i wyspecjalizowany skład dla zapewnienia optymalnej skuteczności działania.

Płat na twarz zawiera:

ekstrakt z nasion wiśni ptasiej

Ekstrakt z nasion wiśni ptasiej

Zwiększa liczbę nowych komórek macierzystych w skórze właściwej o 300%;

ekstrakt z nasion drzewa pangdahai

Ekstrakt z nasion drzewa pang da hai

Zwiększa produkcję składników nawilżających i umiejętność zatrzymywania wilgoci o 500%;

ekstrakt z nasion jęczmienia purpurowego

Ekstrakt z nasion jęczmienia purpurowego

Zwiększa zdolność do produkcji kolagenu w skórze właściwej o 300%

Płat na szyję i dekolt zawiera:

ekstrakt z nasion wiśni ptasiej

Ekstrakt z nasion wiśni ptasiej

Zwiększa liczbę nowych komórek macierzystych w tkance podskórnej o 300%

kinugasa

Ekstrakt z grzyba kinugasa

Zwiększa zdolność do produkcji kolagenu w tkance podskórnej o 200%

Maska została opracowana z wielką uwagą na głeboką penetrację składników aktywnych wgłąb tkanek. Płaty są nasączone ponad 60ml aktywnej emulsji (płat na szyję 27ml, płat na twarz 39ml) dla zapewnienia wygładzenia, nawilżenia, rozświetlenia i ujędnienia. Maska idealnie pasuje do trójwymiarowej struktury twarzy i fizycznie unosi owal. Zemulsyfikowane cząsteczki tworzą na powierzchni skóry film, który jest nadal aktywny nawet po zdjęciu maski, przedłużając tym samym efekty jej działania.

trójwymiarowy płat

authent_maska_500x500

Maska dzięki dodatkowi naturalnych olejków z róży, fiołka i kwiatu pomarańczy ma również efekt aromaterapeutyczny. Silnie stymuluje produkcję endorfin (hormonów szczęścia) oraz zmniejsza ciśnienie krwi w mózgu, zapewniając tym samym efekt uspokojenia i wyciszenia.

Maska wyraźnie poprawia kontur twarzy, wyostrza rysy podbródka, wygładza linie i zmarszczki, spektakularnie nawilża, odżywia i ujędrnia skórę.

System transportu – CARRYING CAPSULE SYSYTEM

carrying capsule system

Aby każdy składnik mógł wnikać głęboko w skórę, stworzono specjalne mikro- kapsuły o budowie zbliżonej do składu błon komórkowych skóry.

Maska nasączona jest silnie nawilżającą emulsją, której skład jest podobny do błon komórek skóry oraz międzykomórkowych lipidów.

Sposób aplikacji: po demakijażu, tonizacji i masażu nałóż płaty maski na twarz i szyję zamiast nocnego kremu. Pozostaw na 15min. Zdejmij płaty, nie zmywaj pozostałości emulsji z powierzchni skóry, pozwól jej się wchłonąć bądź delikatnie wmasuj. Emulsję, która pozostaje na ściankach opakowania, w którym zamknięte są płaty może być stosowana w kolejnych dniach jako krem na dzień, na noc i pod oczy. Warto pamiętać o przechowywaniu opakowania tak, aby uniemożliwić wysychanie emulsji.

Dodaj komentarz