Bellefontaine, Pielęgnacja oczu

BELLEFONTAINE CELLSTEMINE EYE CONTOUR PERFECTION CREAM – CELLSTEMINE KREM WOKÓŁ OCZU

cellstemine eye

Główną przyczyną powstawania zmarszczek wokół oczu jest mimika twarzy. Wraz z upływem czasu, na skutek starzenia się skóry pod wpływem agresywnych czynników zewnętrznych, promieniowania UV, zanieczyszczeń środowiska oraz ze względu na działalność wolnych rodników, linie mimiczne pogłębiają się tworząc zmarszczki.

Kolejnym problemem dotyczącym skóry wokół oczu są zacienienia i opuchnięcia. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, w związku z czym obrzęki i zacienienia są na niej bardziej widoczne.

Przyczyn powstawania opuchnięć jest wiele:

 • zatrzymywanie płynów
 • odwodnienie
 • zmęczenie oraz brak snu
 • stress
 • procesy starzenia się
 • tendencje genetyczne

Główną funkcją skóry jest powlekanie całego ciała aby zapewnić mu ochronę. Struktura skóry jest wszędzie taka sama, różni się grubością. Składa się z 3 warstw: naskórek, skóra właściwa, tkanka podskórna.

komórki macierzyste naskórka

Macierzyste komórki naskórka są odpowiedzialne za codzienną regenerację wszystkich warstw naskórka. Są zlokalizowane w warstwie podstawnej i tworzą wszystkie inne komórki naskórka. Nawet jeśli ich liczba wraz z upływającym czasem jest niezmienna, ich siła regeneracji słabnie.

Pod naskórkiem znajduje się skóra właściwa złożona w głównej mierze z włókien kolagenu i elastyny. Warstwa ta jest odpowiedzialna za jędrność i elastyczność skóry.

skóra właściwa

Komórki macierzyste skóry właściwej są odpowiedzialne za skórną regenerację, naprawę i zachowanie biomechanicznych właściwości. Są one zdolne do różnicowania się na fibroblasty- komórki, które zapewniają ciągłą produkcję kolagenu i elastyny.

Z biegiem czasu, komórki macierzyste skóry właściwej produkują coraz mniej, a ich aktywność jest ograniczona. W rezultacie produkcja kolagenu i elastyny jest spowolniona, skóra traci jędrność i zaczynają się pojawiać zmarszczki.

cellstemine eye perfection cream bellefontaine small

Bellefontaine oferuje nowy produkt do pielęgnacji skóry wokół oczu aby skutecznie walczyć ze zmarszczkami, „kurzymi łapkami”, opuchnięciami i zacienieniami.

BELLEFONTAINE CELLSTEMINE EYE CONTOUR PERFECTION CREAM

CELLSTEMINE KREM WOKÓŁ OCZU

15ml

Produkt ten został opracowany dla uzyskania prawdziwej efektywności dzięki połączeniu Eye Cell Complex i idealnej mieszanki roślinnych komórek macierzystych. Dodatkowo krem posiada bogatą konsystencję dla jeszcze większego komfortu.

 1. Biomimetyczna struktura galeniczna– bogatsza konsystencja dla zapewnienia lepszego komfortu i długotrwałego efektu nawilżenia. Skóra jest wypełniona i wygładzona.
 2. Roślinne komórki macierzyste– wyselekcjonowane aby skutecznie przeciwstawiać się starzeniu skóry poprzez stworzenie korzystnego środowiska do samoregeneracji i lepszej ochrony. Zmarszczki i linie są widocznie zredukowane.
 3. Eye cell complex – kompleks składników aktywnych skoncentrowanych na problemie opuchnięć i zacienień. Skóra wokół oczu jest rozświetlona.

Kluczowe składniki:

Eye Cell Complex

 • Łagodzi
 • Eliminuje zastoje
 • Redukuje opuchnięcia
 • Redukuje zacienienia

Komórki macierzyste drzewa arganowego

 • Stymulują odnowę komórkową

Komórki macierzyste szarotki alpejskiej

 • Chronią komórki

Efekty

 • Redukują linie i zmarszczki
 • Zapobiegają widocznym oznakom starzenia się
 • Zachowują młodzieńczy wygląd skóry

Wartość dodana

„Soft Focus Effect” drobinki rozświetlające nadające skórze wokół oczu młodzieńczy wygląd

roślinne komórki macierzyste

Roślinne komórki macierzyste- rzadkie, zgromadzone w „sercu” rośliny, demonstrują zaskakujące właściwości i są w stanie tchnąć potężny zastrzyk młodości i życia do komórek skóry.

Dlaczego badania naukowe Bellefontaine koncentrują się na komórkach macierzystych?

Ze względu na ukierunkowywanie komórek macierzystych skóry. Roślinne komórki macierzyste oddziałują na czynniki wewnętrzne aby stworzyć korzystne środowisko dla regeneracji komórek skóry. Korzyści:

 • przyśpieszenie regeneracji komórek skóry
 • spotęgowanie rozwoju fibroblastów odpowiedzialnych za syntezę kolagenu i elastyny
 • ochrona komórek skóry

Roślinne komórki macierzyste drzewa arganowego

drzewo arganowe

Drzewo arganowe, jest jednym z najstarszych na świecie. Rośnie w południowo- zachodnim Maroku, gdzie przystosowało się do suszy i wysokich temperatur. Komórki macierzyste drzewa arganowego mają korzystny wpływ na aktywność komórek macierzystych skóry właściwej. W rezultacie gęstość i jędrność tkanek skóry właściwej ulega poprawie, co prowadzi do zredukowania głębokości zmarszczek.

Komórki macierzyste szarotki alpejskiej

szarotka alpejska

Szarotka jest symbolem Alp Szwajcarskich. Jest prawdziwym koncentratem składników aktywnych, które gwarantują intensywne działanie przeciwutleniające. Komórki macierzyste szarotki przyczyniają się skutecznie do ochrony kwasu hialuronowego i kolagenu oraz są tarczą obronną przed uszkodzeniami generowanymi przez szkodliwe czynniki zewnętrzne. Efekt: skóra jest w pełni chroniona przed agresywnym środowiskiem.

Eye Cell Complex

oko

Koktajl naturalnych składników aktywnych bazujących na biotechnologii i roślinach, które skutecznie walczą ze zmarszczkami, suchością skóry, opuchnięciami i zacienieniami. Poprzez wspólne działanie stymulują, dodają energii, nawilżają i poprawiają mikrocyrkulację. Dzięki nim stymulowana jest synteza kolagenu i elastyny oraz zwiększa się aktywność komórkowa. Efekt: opuchnięcia i zacienienia są widocznie zredukowane.

Sposób aplikacji rano i wieczorem:

aplikacja kremu rozprowadzanie

Nałóż krem delikatnie masując skórę wokół oczu.

aplikacja kremu punkty ucisku

Używając palca środkowego delikatnie uciskaj punkty pod kością łuku brwiowego. Uciskaj każdy punkt przez 3 sekundy. Wykonaj takie same uciski tuż powyżej kości policzkowej.

aplikacja kremu wygładzanie

Palcem wskazującym delikatnie masuj kontur oka ruchem od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Wykonaj ruchy nad i pod oczami oraz nad łukiem brwiowym.

Dodaj komentarz