Menard, Nowości

MENARD SARANARI – reformulacja i jeszcze skuteczniejsze działanie!

W jędrnej, nawilżonej skórze, skóra właściwa zawiera dużą ilość komponentów skórnych takich jak kolagen, elastyna, kwas hialuronowy. Składniki te produkowane są przez komórki nazwane fibroblastami. Częste ekspozycje na promieniowanie słoneczne (UV) nie tylko niszczą istniejące w skórze komponenty ale także uszkadzają fibroblasty, co skutkuje zmniejszoną produkcją nowych włókien, które powinny zastępować te, które już zostały zniszczone. Skóra w konsekwencji traci jędrność oraz pojawiają się zmarszczki. Proces ten nazywany jest fotostarzeniem i stanowi około 80% widocznych oznak starzenia się skóry i problemów z tym nim związanych.

degeneracja włokien kolagenu

Nowym odkryciem marki Menard jest zjawisko atrofii fibroblastów.

Prawidłowa budowa fibroblastu to rozciągnięta dość szeroko komórka. Kiedy doświadcza wielokrotnych ekspozycji słonecznych kurczy się, ulega atrofii (zanikowi) i w konsekwencji obumiera.

Stwierdzono również, że atroficzne fibroblasty zmieniają drastycznie swój sposób funkcjonowania. Zamiast produkować komponenty skórne, atroficzne fibroblasty zaczynają je niszczyć. Produkują wówczas niszczycielskie enzymy, które rozkładają kolagen, elastynę i kwas hialuronowy, dewastując tym samym skórę i pogarszając jej kondycję. Gwałtownie przyśpiesza to proces starzenia skóry, wiotczenia oraz pojawiania się zmarszczek.

prawidłowe działanie fibroblastów

zdegenerowany fibroblast

Głównym celem SARANARI jest usunięcie przyczyny starzenie się skóry- wyeliminowanie problemu atrofii fibroblastów i dysfunkcji skóry z tym związanej.

INNOWACJA LINII SARANARI – CASABLANCA

 

W wyniku badań i poszukiwań udało się znaleźć rozwiązanie– wyciąg z pąków lilii Casa Blanca, który przywraca normalne funkcjonowanie fibroblastów oraz zatrzymuje proces fotostarzenia u podstaw jego powstawania- atrofii.

przywrócenie fibroblastom prawidłowego funcjonowania

Hamuje wytwarzanie enzymów rozpadu niszczących elementy skórne oraz chroni istniejące, jednocześnie stymulując produkcję nowych. W konsekwencji skóra właściwa ulega odmłodzeniu, powraca blask oraz jędrność, znikają zmarszczki.

casa blanca

Casa Blanca to piękny, duży kwiat o słodkim, miodowym zapachu, znany jako królowa lilii. Ceniona jako symbol piękna, Casa Blanca jest bardzo popularna jako ozdoba i symbol uroczystości ślubnych.

Wyciąg Casa Blanca pochodzi z pąków lilii dziko rosnących na Koshimizu-cho (Hokkaido). W tym regionie kwitną one na początku lipca i sierpnia tworząc kwiaty o średnicy 30 cm.

hodowla Casa Blanca

Wyciąg Casa Blanca zastosowany w linii SARANARI jest pozyskiwany z małych, młodych pączków, które dopiero co zakwitły.

Sam w sobie zapach lilii Casa Blanca ma dodatkowy efekt aromaterapeutyczny. Wyzwala  wydzielanie hormonów przeciwstarzeniowych, które zwiększają zdolność fibroblastów do produkcji komponentów skórnych.

POZOSTAŁE SKŁADNIKI CHARAKTERYSTYCZNE DLA LINII SARANARI

 

ZAPOBIEGANIE FOTOSTARZENIU KOMPONENTÓW SKÓRY – EKSTRAKT GL II

 

Ekstrakt GL II to bioskładnik hybrydowy, stworzony przy wykorzystaniu technologii łączenia komórek. Powstał jako wynik połączenia komórek dwóch roślin:

 • Gynostemma pentaphyllum, znana jako Jiaogulan „ziele długowieczności, zioło życia”

gyno

 • Luffacylindrica- trukwa egipska. Komórki ziela długowieczności zawierają aktywny składnik hamujący działanie proteazy serynowej (niszczenie białek). Jednak ilość tego składnika, jaką można otrzymać z rośliny, jest niewielka, toteż trudno o jego zastosowanie w produkcji kosmetycznej.

gynostemma

Połączenie komórek ziela długowieczności z komórkami trukwy egipskiej, rośliny, która posiada zdolność pobudzania rozmnażania komórek, umożliwiło uzyskanie większej ilości aktywnego składnika, niż wcześniej. MENARD jest pierwszą firmą na świecie, która wykorzystuje w kosmetykach ekstrakt będący rezultatem połączenia komórek roślinnych przy zastosowaniu zaawansowanej technologii łączenia komórek.

gl 2

 

ROZPUSZCZALNY KOLAGEN, ELASTYNA I KWAS HIALURONOWY

 

Skóra traci swoje komponenty w wyniku fizycznego starzenia. Uzupełnienie ich zawartości utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia i elastyczność skóry.

 

AMINO PACKING EMULSIFICATION (APE)

ape

W linii SARANARI zastosowano również nową technikę emulsyfikacji aby zmaksymalizować zatrzymywanie wilgoci (Refresh Massage, Emulsion, Day Cream, Night Cream, Eye Cream).

Nawilżenie skóry jest utrzymywane dzięki funkcji barierowej warstwy rogowej skóry zapewnionej dzięki NMF (Natural Moisture Factor). NMF w około 40% składa się z aminokwasów. Nowa formuła SARANARI składa się z aminokwasów, roślinnych, pochodnych sacharozy i kwasów tłuszczowych, które w naturalny sposób zatrzymują wilgoć naśladując naturalne funkcje prawidłowo funkcjonującej skóry. W konsekwencji APE zmniejsza odparowywanie i maksymalizuje zatrzymywanie oraz wiązanie wilgoci w skórze. Dzięki APE udało się uzyskać bogate, kremowe konsystencje, które jednocześnie bardzo łatwo stapiają się ze skórą  nie dając uczucia lepkości ani tłustości.

SARANARI

menard Saranari logo

Nazwa, SARANARI, wywodzi się od znanego tytułu książki słynnej japońskiej poetki i pisarki, Sei Shonagon, “The Pillow Book”, która powstała w epoce Heian (794-1185) około 1000 lat temu. “Natsu ha yoru, Tsuki no koro ha saranari” („Letnia noc ma swoisty smak. Gdy wyjdzie księżyc, jest piękna i nie potrzebuje żadnych słów pochwały”). Oto niezwykle uczuciowy fragment na cześć piękna natury, zaś słowo “SARANARI” oznacza “żadnych słów pochwały” lub też “samo przez się”. We współczesnym japońskim słowo „SARA” oznacza „nowy”, a “SARANI” – „więcej”.

SARANARI to linia produktów pielęgnacyjnych, w których zastosowano nowe (sara) technologie, najnowsze teorie dermatologii i składniki, dzięki którym skóra staje się bardziej (sarani) piękna, czyli piękna skóra nie wymagająca żadnych dodatkowych słów pochwały (saranari).

Dzięki starannej pielęgnacji, tak cenionej przez Japończyków, przyjemnym konsystencjom, najnowszym technologiom i starannie dobranym składnikom, produkty SARANARI poprawiają jakość skóry właściwej odmładzając ją i nadając blask, który nie wymaga żadnych ekstrawaganckich ozdób ani biżuterii.

 

PRODUKTY WCHODZĄCE W SKŁAD LINII SARANARI:

linia saranari

 • Saranari Refresh Massage 150 g NET WT 5.2 OZ.- krem do masażu i demakijażu Saranari;
 • Saranari Washing Cream 130 g NET WT 4.5 OZ.- pianka do mycia twarzy Saranari;
 • Saranari Lotion 130mL 4.3 FL.OZ.- lotion nawilżająco- ujędrniający Saranari;
 • Saranari Emulsion 90mL 3 FL. OZ.- emulsja nawilżająco- ujędrniająca Saranari;
 • Saranari Day Cream SPF15 / PA+  30 g NET WT 1 OZ.- ochronny krem dzienny z filtrem przeciwsłonecznym Saranari;
 • Saranari Night Cream 30 g NET WT 1 OZ.- krem nawilżająco- ujędrniający na noc Saranari;
 • Saranari Eye Cream 20 g NET WT 1 OZ.- nawilżająco- ujędrniający krem do pielęgnacji skóry wokół oczu Saranari.

 

SPOSÓB APLIKACJI:

sposób aplikacji SARANARI

 

KONCEPCJA SARANARI:

 • aby nadać skórze olśniewającą jędrność;
 • aby doskonale nawilżać i łagodnie pielęgnować nawet najbardziej delikatną skórę;
 • aby zachwycić się i delektować każdą poszczególną kremową konsystencją;
 • aby przenieść się do świata, gdzie czas płynie bez pośpiechu;
 • aby poczuć radość chwili;
 • aby doświadczyć na własnej skórze niepowtarzalnej jędrności i komfortu;
 • aby piękno było dostępne dla każdego już od teraz…

 

NAJWAŻNIEJSZE SKŁADNIKI CHARAKTERYSTYCZNE DLA SARANARI:

 • Ekstrakt Casa Blanca;
 • Subtelny, łagodny, naturalny, elegancki zapach stworzony z bukietu kwiatów: lilii Casa Blanca, jaśminu, róż, konwalii i tuberozy o silnych właściwościach aromaterapeutycznych (stymulacja pracy fibroblastów);
 • Amino Packing Emulsification (APE) nowy rodzaj emulsyfikacji dla jeszcze lepszego nawilżenia;
 • Ekstrakt GL2;
 • Rozpuszczalny kolagen, elastyna, kwas hialuronowy.

EFEKTY:

 • Przywraca fibroblastom prawidłowe funkcjonowanie w skórze;
 • Zwiększa zdolność do produkcji i utrzymania elementów skórnych odpowiedzialnych za jędrność, sprężystość i nawodnienie skóry;
 • Eliminuje zmarszczki oraz przywraca napięcie skórze;
 • Nawilża, ujędrnia, wygładza, chroni;
 • Zapewnia komfort bez uczucia ciężkości i lepkości skóry.

SARANARI REFRESH MASSAGE

150 g NET WT 5.2 OZ.

Rozpuszczanie zanieczyszczeń o charakterze tłuszczowym / masaż

 • Dwie funkcje w jednym znakomitym produkcie zapewniającym nawilżenie i ujędrnienie;
 • Aksamitny w dotyku krem do masażu odmładzający skórę i nadający jej niepowtarzalna gładkość, komfort i nawilżenie. Może być również stosowany jako krem do oczyszczania;
 • Masuje i oczyszcza skórę przywracając jej odpowiedni poziom nawilżenia, nadaje skórze większą elastyczność, redukuje zmarszczki i przywracając skórze jędrność;
 • Preparat można wytrzeć lub zmyć;
 • Jako krem do masażu: nadaje poślizg i umożliwia relaksujący masaż;
 • Jako krem do oczyszczania: łatwo łączy się z makijażem i zanieczyszczeniami, doskonale oczyszczając twarz.

Składniki:

Ekstrakt Casa Blanca, Ekstrakt GL II, rozpuszczalny kolagen, elastyna, kwas hialuronowy

Stosowanie:

Nałóż odpowiednią ilość (równą 1,5 wiśni, ok. 2,5 g) na twarz, następnie delikatnie rozmasuj. W przypadku demakijażu jako kolejny krok użyj SARANARI WASHING lub w przypadku masażu masuj skórę. Po zakończonym masażu zmyj dokładnie letnią wodą lub wytrzyj nadmiar chusteczką higieniczną.

SARANARI WASHING CREAM

130 g NET WT 4.5 OZ.

Wysokiej jakości pianka do mycia twarzy, która skutecznie usuwa zanieczyszczenia i pozostałości makijażu pozostawiając skórę czystą i nawilżoną.

 • Sprężysta, doskonale pieniąca się pianka o kremowej, bogatej konsystencji;
 • Doskonale myje skórę nie wysuszając jej, ani nie podrażniając;
 • Oczyszcza skórę, zachowując jej elastyczność i nawilżenie;
 • Nie wysusza skóry i daje przyjemne uczucie komfortu.

Składniki:

Ekstrakt Casa Blanca, Ekstrakt GL II, rozpuszczalny kolagen, elastyna, kwas hialuronowy

Stosowanie:

Nałóż odpowiednią ilość (odpowiadającą dwóm ziarenkom soi, ok. 1,5 g) na dłonie, spień letnią wodą. Umyj twarz delikatnymi ruchami masującymi, następnie dokładnie zmyj wodą.

SARANARI LOTION

130mL 4.3 FL.OZ.

Nawilżająco – ujędrniający lotion, który przyjemnie zespaja się ze skórą nadając jej uczucie komfortu.

 • Skoncentrowany, bogaty lotion przywracający skórze odpowiedni poziom nawilżenia i elastyczności;
 • Łatwo się wchłania, nadając powierzchni skóry gładkość i odpowiedni poziom nawilżenia;
 • Przywraca skórze jędrny, młody wygląd bez zmarszczek.

Składniki:

Ekstrakt Casa Blanca, Ekstrakt GL II, rozpuszczalny kolagen, elastyna, kwas hialuronowy

Stosowanie:

Nałóż odpowiednią ilość (1,5-2,0 ml) na dłonie, następnie delikatnie masuj skórę twarzy, szyi i dekoltu od dołu ku górze aż do całkowitego wchłonięcia.

SARANARI EMULSION

90mL 3 FL.OZ.

Emulsja zapobiegająca odwadnianiu się skóry, tworząc na jej powierzchni komfortowy nawilżający woal.

 • Emulsja o jedwabistej fakturze, uzupełniająca wilgoć i ujędrniająca skórę;
 • Zmiękcza skórę, łatwo się wchłania bez uczucia lepkości;
 • Nawilża skórę i zapobiega wysuszaniu;
 • Nadaje skórze młody i jędrny wygląd pełen blasku.

Składniki:

Ekstrakt Casa Blanca, Ekstrakt GL II, rozpuszczalny kolagen, elastyna, kwas hialuronowy

Stosowanie:

Po nałożeniu lotionu, nałóż odpowiednią ilość (rano – ilość odpowiadającą ziarnu soi, wieczorem – ilość odpowiadającą dwóm ziarnom soi, ok. 0,6-1,2 ml) na dłoń, następnie nałóż na twarz aż do wchłonięcia.

SARANARI DAY CREAM SPF15 / PA+

30 g NET WT 1 OZ

Ochronny krem dzienny z filtrem przeciwsłonecznym SPF 15.

 • Łatwo się rozprowadza, roztapia, a następnie zespaja ze skórą;
 • Chroni ją  w ciągu dnia przed wysuszeniem i promieniowaniem UV;
 • Nadaje skórze jędrność i młodzieńczy wygląd bez uczucia lepkości.

Składniki:

Ekstrakt Casa Blanca, Ekstrakt GL II, rozpuszczalny kolagen, elastyna, kwas hialuronowy,

Stosowanie:

Rano, po nałożeniu lotionu i emulsji, nałóż odpowiednią ilość (równą małemu ziarnu fasoli, ok. 0,3 g) za pomocą dołączonego aplikatora na dłoń. Rozgrzej w dłoniach, a następnie zaaplikuj na twarz i szyję.

SARANARI NIGHT CREAM

30 g NET WT 1 OZ.

Krem nawilżająco- ujędrniający na noc.

 • Łatwo się rozprowadza, roztapia, a następnie zespaja ze skórą;
 • Otacza skórę komfortowym woalem bez uczucia lepkości;
 • Jedwabisty, bogaty krem uzupełniający i utrzymujący maksymalny poziom nawilżenia oraz nadający skórze elastyczność.
 • Nadaje skórze młody, jędrny wygląd.

Składniki:

Ekstrakt Casa Blanca, Ekstrakt GL II, rozpuszczalny kolagen, elastyna, kwas hialuronowy,

Stosowanie:

Wieczorem, po nałożeniu lotionu i emulsji, nałóż odpowiednią ilość (równą małemu ziarnu fasoli, ok. 0,3 g) za pomocą dołączonego aplikatora na aplikatora na dłoń. Rozgrzej w dłoniach, a następnie zaaplikuj na twarz i szyję.

SARANARI EYE CREAM

20 g NET WT 1 OZ.

Nawilżająco -ujędrniający krem do pielęgnacji skóry wokół oczu.

 • Łatwo się rozprowadza, roztapia, a następnie zespaja ze skórą;
 • Zapewnia skórze wokół oczu komfort i doskonałą ochronę;
 • Sprawia, że skóra wygląda młodo, jest jędrna i optymalnie nawilżona;
 • Wygładza zmarszczki i ujędrnia skórę;
 • Rewitalizuje osłabione komórki mięśniowe okolic oczu i wzmacnia je.

Składniki:

Ekstrakt Casa Blanca, Ekstrakt GL II, rozpuszczalny kolagen, elastyna, kwas hialuronowy, Ekstrakt z nasion Longanu, Ekstrakt z dojrzałego żeńszenia.

Stosowanie:

To ostatni etap codziennej pielęgnacji. Nałóż niewielką ilość (równą dwóm ziarnkom ryżu dla obu oczu) za pomocą dołączonego aplikatora na opuszki palców, a następnie zaaplikuj delikatnie na skórę wokół oczu. Wmasuj krem od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka.  Nakładając krem rano, przed nałożeniem makijażu, zmniejsz ilość i zaczekaj do całkowitego wchłonięcia.

SPECYFIKA PIELĘGNACJI OKOLICY OKA

Zmarszczki i brak jędrności skóry wokół oczu sprawiają, że wygląda się zdecydowanie starzej. Jest to obszar budzący wśród kobiet duże zmartwienie i chęć przeciwdziałania oznakom takim jak:

 • Zmarszczki pod oczami;
 • Wiotkość skóry pod oczami;
 • Zmarszczki w kącikach oczu;
 • Opadanie powieki górnej.

Aby zapobiegać powstawaniu zmarszczek i wiotczeniu skóry należy pobudzić pracę fibroblastów aby pogrubić i wzmocnić włókna kolagenu. Specyfika skóry wokół oczu wymaga również specjalnej pielęgnacji ukierunkowanej na problemy związane z mięśniami okrężnymi oczu.

mięśnie okrężne oczu

Mrugamy ponad 20000 razy w ciągu dnia. Wraz z upływającymi latami dochodzi do atrofii mięśni okrężnych okolicy oka (zanikanie mięśni). W konsekwencji pogarszająca się kondycja mięśni generuje powstawanie zmarszczek i utratę jędrności. Kluczową rolę w tym procesie odgrywa kwas hialuronowy, który ma największy wpływ na jędrność mięśni. Specyficznym również dla okolicy oczu jest nieznaczny film tłuszczowy, ze względu na który skóra w tym obszarze ma większą tendencję do wysuszania i tworzenia zmarszczek.

Ze względu na powyższe przyczyny ważnym jest aby:

 • Przeciwdziałać i zapobiegać atrofii mięśni okrężnych okolicy oka;
 • Zwiększyć ilość produkowanego kwasu hialuronowego;
 • Nawilżyć i zapobiegać odwadnianiu się skóry.

PRZECIWDZIAŁANIE I ZAPOBIEGANIE ATROFII MIĘŚNI OKRĘŻNYCH OKOLICY OKA

Mięśnie okrężne oka zanikają gdy otrzymują niewystarczającą energii (słabe dotlenienie i brak substancji odżywczych, które są odpowiedzialne za odbudowę i regenerację mięśnia oraz tworzenie nowych włókien mięśniowych).

proliferacja włókien mięśniowych

Marka Menard wyselekcjonowała ekstrakt z nasion Longanu, który ma zdolność do generowania energii, która skutkuje proliferacją (namnażaniem) komórek mięśniowych. W konsekwencji poprawia się ilość, jakość i witalność mięśni w tej okolicy.

LONGAN

longan owoce i ziarna

Longan to owocowe drzewo tropikalne podobne do liczi, którego dosłowna nazwa to „smocze oko”. Owoce używane są do przygotowywania tradycyjnych chińskich leczniczych posiłków.

Nasiona Longanu są wykorzystywane w tradycyjnej medycynie chińskiej. Jego główną zaletą w wymiarze leczniczym jest stymulacja produkcji nowych włókien mięśniowych. Aplikowany natomiast w przypadku kontuzji wykazuje silne działanie zabliźniające i zapobiegające powstawaniu blizn.

ZWIĘKSZANIE PRODUKCJI KWASU HIALURONOWEGO

Za jędrność twarzy i policzków są odpowiedzialne włókna kolagenu. Niestety w przypadku skóry wokół oczu ilość tych włókien jest zdecydowanie mniejsza. W odróżnieniu od twarzy, za jędrność skóry wokół oczu w najwyższym stopniu będzie odpowiadał kwas hialuronowy. Jego zadaniem jest wiązanie i ochrona wilgoci w skórze. Im więcej kwasu hialuronowego posiada skóra, tym więcej nawilżenia, a tym samym jędrności.

kwas hialuronowy- rozmieszczenie w różnych partiach skóry

Kwas hialuronowy jest produkowany przez fibroblasty w skórze właściwej. Naskórek w okolicy oka jest bardzo cienki, co powoduje, że promieniowanie UV z łatwością przenika do głębokich partii skóry i uszkadza fibroblasty oraz prowadzi do ich atrofii. Tracą one w związku z tym swoją zdolność do produkcji kwasu hialuronowego, skóra staje się wiotka i pojawiają się zmarszczki.

Nasiona Longanu silnie stymulują fibroblasty do produkcji kwasu hialuronowego zapewniając nawilżenie i ujędrnienie skóry.

NAWILŻANIE I ZAPOBIEGANIE ODWADNIANIU SIĘ SKÓRY

Dostarczanie dużych ilości wilgoci skórze powoduje wypełnianie i napinanie zmarszczek czyniąc je tym samym miej widoczne.

Skóra wokół oczu wysycha zdecydowanie szybciej niż inne partie twarzy, co powoduje przyśpieszone pojawianie się zmarszczek. Aby zwalczać ten problem marka Menard opracowała specjalny składnik nawilżający, który z jednej strony nawilża, a z drugiej strony napina skórę, co powoduje spłycenie zmarszczek i zdecydowane zmniejszenie ich widoczności.

wypełnianie zmarszczek

Regularne stosowanie kremu wokół oczu stworzonym w tej technologii sprawia, że skóra jest natychmiast nawilżona, a zmarszczki wypełnione. Efekt ten stale utrzymuje się nawet po upływie 7 godzin. Doskonałe efekty są widoczne już po pierwszym miesiącu stosowania preparatu.

EKSTRAKT Z DOJRZAŁEGO ŻEŃ- SZENIA

żeń szeń

Żeń- szeń to lecznicze kłącze rosnące w północnych regionach Chin. Od pradawnych czasów stosowany jest jako składnik leków ziołowych. Ma szereg różnych zastosowań, m. in. w ogólnej rewitalizacji organizmu, leczeniu niestrawności, dusznicy bolesnej, anemii i ogólnie słabego zdrowia. Od dawna dojrzały żeń- szeń jest uważany za lekarstwo szczególnie szlachetne. Gdy żeń- szeń jest w pełni dojrzały, nabiera czerwonej barwy, zaś liczba substancji pobudzających krążenie krwi (w tym saponiny) wzrasta ok. 1,5 raza. Pobudzenie krążenia krwi wywołane przez dojrzały żeń- szeń zwiększa ilość krwi dostarczanej do mięśni w okolicach oczu, zapobiegając tym samym podkrążeniom i opuchnięciom konturu oka.

EFEKTY:

efekty aplikacji kremu Saranari Eye Cream

efekty aplikacji kremu Saranari Eye Cream po 1 miesiącu

Dodaj komentarz