MULTI – ACTIVE ESSENTIAL DAY CREAM SPF 15 – MULTI – AKTYWNY KREM DZIENNY SPF 15

Skutkiem działania promieni UVA i UVB może być utrata wilgoci przez skórę oraz powstawanie linii i zmarszczek. Multi – Active Essential Day Cream SPF 15, odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry, to krem chroniący przed słońcem, zapobiegający opalaniu się i jednocześnie nawilżający skórę. Wyjątkowy filtr słoneczny zwalcza widoczne oznaki przedwczesnego starzenia się skóry wynikającego z ekspozycji na działanie słońca. Działanie to jest zasługą czynników nawilżających i odbudowujących tkanki skóry, które ograniczają proces powstawania zmarszczek i przywracają skórze świeży wygląd.

Funkcje:

 

Ochrona przed słońcem

Mikronizowany dwutlenek tytanu w sposób bezpieczny i skuteczny chroni przed działaniem promieni UV. Zastosowanie kompleksu filtrów przeciwsłonecznych nowej generacji umożliwia doskonałą ochronę powierzchni skóry.

Nawilżanie

Hialuronian sodu, intensywny czynnik nawilżający skórę w stopniu 500-krotnie przekraczającym możliwości utrzymywania nawilżenia przez skórę. W sposób natychmiastowy przywraca skórze równowagę i chroni przed wysuszaniem. Czynniki nawilżające tworzą zapas wody w skórze i w sposób ciągły nawilżają górne warstwy skóry.

Glikol kaprylowy ma fizyczne właściwości antymikrobowe związane ze zdolnością absorbcji osmotycznej. Zwalcza także działanie bakterii trądzikowych z grupy Propioni, odpowiedzialnych za powstawanie wysypki trądzikowej. Ma wyjątkowe właściwości nawilżające oraz szczególne, natychmiastowe i długotrwałe działanie kojące dla skóry.

Działanie łagodzące i odżywcze

Czynniki o działaniu łagodzącym na skórę obejmują ekstrakty z ruszczyka kolczastego, wąkrotki azjatyckiej, nagietka, kasztanowca, pantenolu (prowitaminy B5), hydrolizowane proteiny drożdżowe oraz pochodna kwasu lukrecjowego redukują zaczerwienienie skóry wzmacniając ścianki naczyń krwionośnych. Działają łagodząco na podrażnienia i uczucie dyskomfortu typowe dla skóry wrażliwej. Niwelują także efekt podkrążonych oczu.

Krasnorosty mają działanie łagodzące, nawilżające i odbudowujące. Preparat tworzy cienką warstwę ochronną.

Działanie ochronne i przeciwutleniające

Ekstrakt z szarotki alpejskiej ma właściwości zmiękczające i łagodzące.

Wysokie stężenie flawonoidów zwalcza działalność wolnych rodników.

Olejek z rumianku pospolitego, bisabolol, ma działanie przeciwzapalne i łagodzące.

Kwas palmitynowy wzmacnia skórę i przynosi uczucie ulgi.

Tocotrienole zapobiegają starzeniu i niszczeniu skóry przez wolne rodniki powstałe w wyniku ekspozycji na promienie UV oraz wskutek zanieczyszczenia środowiska. Ponadto badania wykazały, że tocotrienole zapobiegają utlenianiu się macierzy kolagenowej pod skórą i mają doskonałe właściwości upiększające.

Pozostałe kremy nawilżające marki Bellefontaine:

Dodaj komentarz