SUPER MOISTURIZING GEL – SILNIE NAWILŻAJĄCY ŻEL

Suche warunki pogodowe prowadzą do utraty wilgoci przez skórę, co może prowadzić do szeregu problemów, jak zaczerwienienia, powstawanie linii i zmarszczek. Super Moisturizing Gel to żel o działaniu odświeżającym dla skóry normalnej. Optymalizuje poziom nawilżenia skóry, przynosząc wysuszonej skórze natychmiastową ulgę.

Funkcje:

 

Nawilżanie

Hialuronian sodu, intensywny czynnik nawilżający skórę w stopniu 500-krotnie przekraczającym możliwości utrzymywania nawilżenia przez skórę. W sposób natychmiastowy przywraca skórze równowagę i chroni przed wysuszaniem. Czynniki nawilżające tworzą zapas wody w skórze i w sposób ciągły nawilżają górne warstwy skóry.

Fukożel to naturalny czynnik nawilżający o przedłużonym działaniu.

Glikol pentylenowy poprawia zdolności wiązania wody przez skórę, podnosząc tym samym poziom jej nawilżenia. Sprzyja tworzeniu warstwy hydrolipidowej na naskórku.

Działanie łagodzące i odżywiające

Czynniki działające łagodząco na skórę obejmują ekstrakty z ruszczyka kolczastego, wąkrotki azjatyckiej, nagietka, kasztanowca, pantenolu (prowitaminy B5), hydrolizowane proteiny drożdżowe oraz pochodną kwasu lukrecjowego, które redukują zaczerwienienie skóry wzmacniając ścianki naczyń krwionośnych. Działają łagodząco na podrażnienia i uczucie dyskomfortu typowe dla skóry wrażliwej. Niwelują także efekt podkrążonych oczu.

Krasnorosty mają działanie łagodzące, nawilżające i odbudowujące.

Działanie łagodzące i nadające miękkość

Ekstrakt z szarotki alpejskiej ma właściwości zmiękczające i łagodzące.

Wysokie stężenie flawonoidów zwalcza działalność wolnych rodników.

Olejek z rumianku pospolitego, bisabolol, ma działanie przeciwzapalne i łagodzące.

Kwas palmitynowy wzmacnia skórę i przynosi uczucie ulgi.

Pozostałe kremy nawilżające marki Bellefontaine:

Dodaj komentarz