Saranari

Zadbana skóra wygląda znakomicie, gdy jest odpowiednio nawilżona i elastyczna. Wtedy jej niewątpliwą urodę dostrzegają wszyscy – nie potrzebuje dodatkowych pochwał. SARANARI to produkty opracowane według najnowocześniejszych technologii, to nowy poziom piękna i pogody ducha.

Pogoda ducha to “stan bycia pogodnym, spokojnym, łagodnym”.

Spokój i orzeźwiająca atmosfera ogrodu japońskiego, będącego w harmonii z naturą, którego prostota od dawna niezmiennie przyciąga ludzkie serca, uznawane są przez Japończyków za przykład pogodnego piękna.

Podobnie elastyczna skóra postrzegana jest jako piękna i „pogodna” – nie wymaga żadnych dodatkowych upiększeń ani biżuterii.

SARANARI to linia do pielęgnacji skóry, dzięki której nadasz swojej cerze „pogodne piękno”. Linia pielęgnacyjna zapobiegająca fotostarzeniu się skóry. SARANARI odmładza naskórek, nawilża skórę i poprawia jej elastyczność, sprawia że wygląda pięknie, ogranicza także występowanie zmarszczek lub efektu utraty jędrności.

Produkty wchodzące w skład linii Saranari to:

Saranari produkuje, chroni i dostarcza składników skóry, które nadają jej odpowiednią elastyczność. Skóra wystawiona na działanie promieni UV traci zdolność produkcji składników skórnych. SARANARI pomaga skórze w produkcji tych składników pomimo działania promieni UV. Zawiera ekstrakt fermentacyjny Zymomonas (oryginalny składnik opracowany przez firmę MENARD). SARANARI zapobiega dekompozycji składników skórnych będącej wynikiem ekspozycji na promieniowanie UV, chroniąc je. Zawiera ekstrakt GL II (oryginalny składnik opracowany przez firmę MENARD). SARANARI odżywia skórę dostarczając jej niezbędnych składników. Zawiera rozpuszczalny kolagen, elastynę i kwas hialuronowy.

SARANARI to linia pielęgnacyjna przynosząca szybko widoczne efekty. Skóra staje się piękniejsza dzięki codziennej pielęgnacji. Linia produktowa SARANARI składa się z siedmiu elementów. Stosując dokładnie wszystkie produkty, zobaczysz szybko efekty ich wspólnego działania – nadadzą one skórze wyjątkowe piękno i blask. „Emulsyfikacja składników nawilżających”, nowa metoda emulsyfikacji opracowana w laboratoriach MENARD, przyjazna dla skóry, pozwala zapewnić skórze wysoki poziom nawilżenia i elastyczności na dłuższy okres czasu.

SARANARI to dający zadowolenie produkt o działaniu łagodzącym. Dzięki niezwykle łagodnej fakturze i eleganckiemu zapachowi, produkty te sprawiają, że codzienne zabiegi pielęgnacyjne stają się prawdziwą przyjemnością i podkreślają delikatne piękno twojej skóry.

SARANARI ma zapach eleganckiego bukietu kwiatowego: jaśminu, róży, konwalii, i tuberozy.

Nazwa, SARANARI, wywodzi się od znanego tytułu książki słynnej japońskiej poetki i pisarki, Sei Shonagon, “The Pillow Book” , która powstała w epoce Heian (794-1185) około 1000 lat temu. “Natsu ha yoru, Tsuki no koro ha saranari” („Letnia noc ma swoisty smak. Gdy wyjdzie księżyc, jest piękna i nie potrzebuje żadnych słów pochwały”). Oto niezwykle uczuciowy fragment na cześć piękna natury, zaś słowo “SARANARI” oznacza “żadnych słów pochwały” lub też “samo przez się”. We współczesnym japońskim słowo „SARA” oznacza „nowy”, a “SARANI” – „więcej”.

SARANARI to linia produktów pielęgnacyjnych, w których zastosowano nowe (sara) technologie , najnowsze teorie dermatologii i składniki, dzięki którym skóra staje się bardziej (sarani) piękna, czyli piękna skóra nie wymagająca żadnych dodatkowych słów pochwały (saranari) .

Dzięki starannej pielęgnacji, tak cenionej przez Japończyków, przyjemnej fakturze, najnowszym technologiom i starannie dobranym składnikom, produkty SARANARI poprawiają jakość skóry odmładzając ją i nadając blask, który nie wymaga żadnych ekstrawaganckich ozdób ani biżuterii.

SARANARI koncentruje się przeciwdziałaniu fotostarzeniu się składników skóry odpowiedzialnych za jej elastyczność. Skóra właściwa młodej skóry pozbawionej zmarszczek i jędrnej jest odpowiednio nawilżona i utrzymuje właściwą elastyczność, ponieważ składniki tkanki (kolagen, elastyna, kwas hialuronowy i inne) wytwarzane w wyniku działania fibroblastów, stale dostarczają skórze nowego budulca. Poziom składników skóry, takich jak kolagen, elastyna i kwas hialuronowy spada zarówno w wyniku fizycznego starzenia się jak i fotostarzenia spowodowanego ekspozycją na promienie UV. Jednak fotostarzenie ma o wiele bardziej niszczący wpływ na skórę. Z badań wynika, że 80% procesów starzenia jest wynikiem fotostarzenia. A zatem podejmując odpowiednie kroki zapobiegające działaniu promieni UV możemy przeciwdziałać starzeniu się skóry.

SARANARI odmładza skórę właściwą i nadaje skórze elastyczność dzięki:

  • Produkcji składników skóry (zapobiegając fotostarzeniu się fibroblastów);
  • Ochronie składników skóry (zapobiegając fotostarzeniu się składników);
  • Dostarczaniu skórze składników skóry.

SARANARI produkuje składniki skórne zapobiegając fotostarzeniu fibroblastów.

Skóra składa się z naskórka i skóry właściwej. Oba elementy odgrywają istotną rolę, jeśli chodzi o zdrowie skóry. Choć długo uważano, że działają one niezależnie od siebie, wyniki niedawnych badań wyjaśniły, że naskórek i skóra właściwa współpracują ze sobą nadając skórze odpowiedni wygląd. Elastyczność i nawilżenie skóry są wynikiem obecności składników skórnych, takich jak kolagen, produkowanych przez fibroblasty znajdujące się w skórze właściwej. By produkować kolagen, fibroblasty muszą otrzymywać „substancję stymulującą produkcję kolagenu” z komórek naskórka. Substancja ta została nazwana „TGF-β”. TGF-β odbierane jest przez „receptory TGF-β” znajdujące się w fibroblastach, co prowadzi do produkcji takich składników jak kolagen. Jednak ekspozycja na działanie promieni UV redukuje liczbę receptorów TGF-β w fibroblastach, które nie otrzymują wystarczającej ilości TGF-β. Pogarsza to zdolność skóry do produkcji kolagenu.

Ekstrakt fermentacyjny Zymomonas zapobiega fotostarzeniu fibroblastów.

MENARD zbadał obszary o silnej ekspozycji na promienie UV, poszukując składnika powstrzymującego spadek liczby receptorów TGF-β spowodowanego promieniami UV i odnalazł szczep bakterii  Zymomonas mobilis. Bakteria ta żyje na agawie, roślinie rosnącej dziko w Ameryce Środkowej, gdzie promieniowanie UV jest bardzo silne.

Wykorzystywana jest przez lokalnych mieszkańców do produkcji Pulque, tradycyjnego lokalnego napoju alkoholowego. Po zbadaniu Zymomonas mobilis okazało się, że ekstrakt fermentacyjny bakterii Zymomonas uzyskany przy wykorzystaniu bakterii Zymomonas mobilis może ograniczyć spadek liczby receptorów TGF-β spowodowany promieniami UV. Wraz ze spadkiem liczby receptorów TGF-β w wyniku promieniowania UV, liczba nowo wyprodukowanego kolagenu spada. Przy stosowaniu ekstraktu fermentacyjnego z bakterii Zymomonas, spadek liczby receptorów TGF-β zostaje powstrzymany, w wyniku czego wzrasta liczba produkowanego kolagenu.

MENARD jest pierwszą firmą na świecie wykorzystującą w kosmetyce bakterie Zymomonas mobilis.

SARANARI chroni składniki skóry zapobiegając ich fotostarzeniu.

„Fotostarzenie się składników skóry” oznacza, że składniki takie jak, kolagen, elastyna i kwas hialuronowy, ulegają zniszczeniu pod wpływem negatywnego oddziaływania promieni UV. Gdy skóra wystawiona jest na działanie promieni UV, pojawia się enzym o nazwie „proteaza serynowa”, odpowiedzialny za rozpad składników skóry. Proteaza serynowa normalnie nie występuje w skórze, pojawia się jednak wskutek ekspozycji na promienie UV. Powoduje rozkład składników skóry, takich jak kolagen, elastyna i kwas hialuronowy, niszcząc tym samym skórę właściwą. W wyniku tego działania, skóra traci elastyczność i wilgoć.

Ekstrakt GL II zapobiega fotostarzeniu składników skóry.

Ekstrakt GL II to bioskładnik hybrydowy, stworzony przy wykorzystaniu technologii łączenia komórek. Powstał jako wynik połączenia komórek dwóch roślin należących do rodziny dyniowatych (Gynostemma pentaphyllum, znana jako Jiaogulan oraz Luffacylindrica – trukwy egipska). Skutecznie zapobiega starzeniu się skóry. Komórki jiaogulan zawierają aktywny składnik hamujący działanie proteazy serynowej. Jednak ilość tego składnika, jaką można otrzymać z rośliny, jest niewielka, toteż trudno o jego zastosowanie w komercyjnej produkcji kosmetycznej. Połączenie komórek jiaogulan z komórkami trukwy egipskiej, rośliny, która posiada zdolność pobudzania rozmnażania komórek, umożliwiło uzyskanie większej ilości aktywnego składnika, niż wcześniej. MENARD jest pierwszą firmą na świecie, która wykorzystuje w kosmetykach ekstrakt będący rezultatem połączenia komórek roślinnych przy zastosowaniu zaawansowanej technologii łączenia komórek. Ekstrakt GL II hamuje działanie proteazy serynowej do poziomu poniżej 10%, zapobiegając tym samym fotostarzeniu składników skóry i chroniąc je.

SARANARI uzupełnia składniki skóry.

Utrzymanie elastyczności skóry wymaga dostarczania skórze jej składników, dlatego też produkty SARANARI zawierają składniki skóry, takie jak kolagen, elastyna i kwas hialuronowy.

Rozpuszczalny kolagen

Kolagen stanowi ok. 90% włókien w skórze właściwej i zapewnia skórze elastyczność. Rozpuszczalny kolagen zawarty w produktach linii SARANARI wyprodukowano przy wykorzystaniu kolagenu pochodzącego od ryb.

Elastyna

Elastyna to włókno, które – wraz z kolagenem – nadaje skórze elastyczność.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to główny składnik mukopolisacharydów, zwany też macierzą skóry właściwej. Ma właściwości zatrzymywania wilgoci w skórze, nadając jej tym samym kojące uczucie nawilżenia i zapobiegając odwodnieniu.

Główne aktywne składniki SARANARI

 

Ekstrakt fermentacyny bakterii Zymomonas

Ekstrakt ten powstał ze szczepu bakterii Zymomonas mobilis, żyjącej w agawie, rosnącej dziko roślinie w Ameryce Środkowej, gdzie promieniowanie UV jest bardzo silne. Zapobiega fotostarzeniu się skóry i zwiększa jej zdolność do produkcji składników skóry. Zymomonas mobilis to rzadka bakteria roślinna wytwarzająca alkohol, ale nie należąca do grupy drożdży. Od dawnych czasów jest wykorzystywana w produkcji Pulque – napoju alkoholowego wytwarzanego w Meksyku. W Meksyku epoki prekolumbijskiej Pulque było napojem dedykowanym bogom i większości zwykłych ludzi nie wolno było go pić. Jednak czasem czyniono wyjątki dla chorych lub starszych kobiet, gdyż napój ten uważano za trunek o silnych właściwościach uzdrawiających.

Podobno agawa kwitnie tylko raz na sto lat – stąd nazwa (ang. Century Plant – roślina stuletnia). Duże liście rośliny rosną przez kilkadziesiąt lat – w tym czasie roślina nie kwitnie. Gdy zbliża się czas kwitnienia, łodyga kwiatu w niezwykły sposób rośnie o ok. 7 metrów w ciągu dwóch miesięcy. Pulque wytwarza się ścinając łodygę kwiatu przy samym korzeniu zanim jeszcze się rozwinie i dokonując fermentacji soku z łodygi. Napój jest obecnie powszechnie pity przez mieszkańców Meksyku jako krajowy trunek.

Ekstrakt GL II

Ten oryginalny składnik MENARD zapobiega starzeniu poprzez hamowanie działania proteazy serynowej (enzymu odpowiedzialnego za rozpad składników skóry) pojawiającej się w trakcie ekspozycji skóry na promienie UV i powodującej rozpad składników skóry.

Rozpuszczalny kolagen, elastyna i kwas hialuronowy

Skóra traci składniki w wyniku fizycznego starzenia. Uzupełnienie ich zawartości utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia i elastyczność skóry.

Składnik oczyszczający oparty na aminokwasach

Łagodny składnik czyszczący złożony z aminokwasów i kwasów tłuszczowych.

Roślinny składnik oczyszczający

Składnik oczyszczający z olejków roślinnych. Szybko się pieni, tworząc delikatną, kremową piankę.

Emulsyfikacja składników nawilżających

Ta metoda emulsyfikacji wykorzystuje zarówno estry sacharozy wykorzystywane jako emulgator w produktach spożywczych oraz fosfolipidy będące składnikiem błony komórkowej, co pozwala zapobiec utracie wilgoci przez skórę, utrzymując odpowiedni poziom nawilżenia przez dłuższy czas.

Olejek z Limnanthes alba

Olejek z Limnanthes alba, naturalny olejek roślinny uzyskany z Limnanthes alba, nadaje produktowi łagodną fakturę, a skórze jedwabistą miękkość. Dodatkowo ma znakomite działanie zmiękczające. Limnanthes alba to roślina dwuletnia z rodziny Limnanthaceae, występuje w Północnej Kalifornii. Kwiat ten zawdzięcza swoją nazwę temu, że ich ogromna liczba na łące wygląda jak piana (ang. Meadowfoam – „spieniona łąka”).

Pochodna sterolu roślinnego

Składnik pochodzenia roślinnego o strukturze podobnej do międzykomórkowych lipidów zawartych w skórze. Zatrzymuje wilgoć bez uczucia lepkości.

Kwas poliglutaminowy

Składnik o działaniu nawilżającym złożony z aminokwasów, opracowany dzięki możliwościom biotechnologii. Zatrzymuje wilgoć w skórze przez dłuższy okres.

Pochodna trehalozy

Składnik nawilżający na bazie trehalozy, rodzaju sacharydu roślinnego. Chroni skórę przed utratą wilgoci i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia przez dłuższy okres czasu.

Ekstrakt z dojrzałego żeńszenia

Żeńszeń to lecznicze kłącze rosnące w północnych regionach Chin. Od pradawnych czasów stosowany jest jako składnik leków ziołowych. Ma szereg różnych zastosowań, m. in. w ogólnej rewitalizacji organizmu, leczeniu niestrawności, dusznicy bolesnej, anemii i ogólnie słabego zdrowia. Od dawna dojrzały żeńszeń jest uważany za lekarstwo szczególnie szlachetne. Gdy żeńszeń jest w pełni dojrzały, nabiera czerwonej barwy, zaś liczba substancji pobudzających krążenie krwi (w tym saponiny) wzrasta ok. 1,5 raza. Pobudzenie krążenia krwi wywołane przez dojrzały żeńszeń zwiększa ilość krwi dostarczanej do mięśni w okolicach oczu, zapobiegając tym samym podkrążeniom i opuchnięciom konturu oka.

Czynnik PT

Kompleks aminokwasów działający pobudzająco na mięśnie okolic oczu, zapobiegając powstawaniu zmarszczek i utracie jędrności skóry w okolicach oczu.

Dodaj komentarz