Tsukika

Skóra odnawia się poprzez metabolizm. Kiedy skóra jest zdrowa, metabolizm jest bardziej dynamiczny, produkowane są składniki nawilżające, a melanina (pigment), którą wywołują promienie ultrafioletowe z łatwością jest usuwana. Zdrowa skóra wygląda świeżo i czysto. Jednak w związku z upływającym czasem, metabolizm staje się coraz wolniejszy, a skóra nie jest w stanie produkować wystarczającej ilości składników nawilżających, spowolnione jest też pozbywanie się melaniny. W tej sytuacji widoczna staje się pigmentacja, zmarszczki i przesuszenie. Skóra traci młody wygląd. Odnowa skóry (metabolizm) wymaga energii komórkowej, jednak zdolność komórek do wytwarzania energii zmniejsza się wraz z wiekiem i działaniem promieni ultrafioletowych. Zwiększenie zdolności komórek do produkcji energii jest kluczowe dla zdrowej skóry, aby mogła wytwarzać wystarczającą ilość składników nawilżających i aby łatwo pozbywała się melaniny, a także w mniejszym stopniu była narażona na pigmentację, zmarszczki i przesuszenie.

CEREUS

Cereus (pałczak), nazywany także “kwiatem wizjonerskim” ze względu na kwitnienie jedynie nocą, jest tajemniczą rośliną. Energia kwitnącego nocą cereusa, który wytwarza ogromny kwiat w krótkim czasie bardzo zainteresowała firmę MENARD. Odkryto, że ekstrakt pozyskiwany z kwitnącego nocą cereusa skutecznie zwiększa zdolność komórek do produkowania energii. Płatki kwitnącego w nocy kwiatu cereusa zawierają polisacharydy o działaniu wysoko nawilżającym.

Kwas hialuronowy, który jest w stanie zatrzymywać nawilżenie rozprowadza się głęboko w naskórku i czyni go nawilżonym i gładkim. Stosowanie całej linii produktów TSUKIKA zapewnia świeżą skórę o właściwej strukturze.

W skład linii Tsukika wchodzą następujące produkty:

 

Zapach kwitnącego nocą cereusa został odtworzony w procesie naturalnej przestrzeni.

Podczas kwitnienia nocą cereus emituje niezwykle elegancki zapach. Należy on jednak do rzadkich kwiatów i kwitnie krótko w letnie noce. Analiza jego zapachu metodami konwencjonalnymi jest trudna. MENARD odniósł sukces, identyfikując aromatyczne komponenty rzadkiego kwiatu cereusa za pomocą procesu naturalnej przestrzeni, dzięki któremu możliwa jest analiza zapachów naturalnie kwitnących kwiatów. Użyto tych aromatycznych komponentów, aby stworzyć zapach odpowiedni dla linii produktów pielęgnacyjnych.

Proces naturalnej przestrzeni polega na zamknięciu kwiatu w szklanych pojemnikach z cyrkulacją powietrza i analizowaniu zapachu. Umożliwia to prowadzenie badań nad naturalnym, oryginalnym zapachem kwiatów bez potrzeby ich niszczenia. W rezultacie potwierdzono, że zapach kwitnącego w nocy cereusa eliminuje poczucie braku bezpieczeństwa i znudzenia. Działa uduchawiająco.

Cereus (pałczak) jest narodowym kwiatem Meksyku i Brazylii. Należy do rodziny kaktusowatych (Cactaceae). W Japonii w letnie noce rozwija duży biały kwiat w krótkim czasie. Dlatego rzadko mamy możliwość zobaczenia kwiatu cereusa.

Cereus jest kwiatem, który w Japonii rozkwita tylko w letnie noce i bardzo trudno tam się go hoduje, dlatego napotkano tylko kilka przypadków prowadzonych nad tym kwiatem badań. Fascynująca jest jego niezwykłą zdolność wytworzenia dużego eleganckiego kwiatu w krótkim czasie, jak również jego piękna nazwą (w Japonii, kwiat ten jest nazywany „gekkabijin” – piękność w świetle księżyca).

Dodaj komentarz